Ballestas Adaları

Ballestas Adaları

Peru değişik bir ülke; karlı dağlarından Amazon’a, Machu Pichu’dan güzel koloniyal şehirlere yapılabilecek çok aktivite var. Dolayısıyla bugün de yine çok dolu bir gün. Bugün Peru sahili boyunca görülebilecek (yabani hayat tapınağı denilebilecek) en önemli rezervi Ballestas Adaları’nı göreceğiz. Buranın diğer adı da Peru’nun Galapagos’u.

Teknelerin kalktığı yere transfer olduk ve teknelere binmek için sıramızı bekledik. Yaklaşık 2 saatlik bu gezinti büyük sürat motorları ile yapılıyor. Yaklaşık 16 kişi alan sürat motorları ile adalara 45 dakikada varlıyor. Ballestas Adaları’na doğru giderken tekneden Nasca Çizgilerinin devamı niteliğindeki Candelabro’yu yani Şamdan’ı (bazı kaynaklara göre Kaktüs’ü) görüyorsunuz.

Burada çok sayıda fok görme imkânı oluyor. Bazı adaların üzeri silme kuş kaplı. Kuş dışkılarından kaynaklı çok çok kötü bir kokunun yanına teknenin sallantısı da eklenince birçoğumuz gezide çok etkilendi. Biz de zor bitirdik diyebilirim.

Gezi teknenin bizi aldığı yere bırakması ile bitti. Devamında Lima’ya doğru yola çıktık ve gecelemeyi Lima’da yaptık.

 

Peru’da hakkındaki; Arequipa, Cuzco, Ica, Inti Raymi Festivali, Nazca Çizgileri, Pisac-Ollantaytambo ve Puno-Titicaca Gölü yazılarımızı da okuyun.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN