Biz Kimiz

“Ben (Prof.Dr.Engin Ersöz) Diş Hekimi Öğretim Üyesiyim ayrıca muayenehanemde çalışmaktayım, eşim (Dr.Dt.Funda Ersöz) de Uzman Diş Hekimi. O da Kamudan Diş Hekimi olarak emekli olduktan sonra kendi muayenehanesinde çalışmaya başladı. Önceleri yurtdışı ülkeleri görme isteği olarak başlayan gezilerimiz artık bir yaşam şekli halini aldı diyebiliriz. Artık bulabildiğimiz her fırsatta yeni bir kültürü, yeni bir coğrafyayı, yeni tadları, yeni adetleri tanımak için yollara düşüyoruz. 85 ülke gördük ve 300 civarı yazı yazdık, onbinlerce fotoğraf, yüzlerce film çektik.  

Facebook’daki aynı isimli gezi grubumuzda bizim gibi düşünen kişilerle bir grup kurarak artık onları da gezilerimize dahil etmeye başladık. Bu gruba katılmak için tıklayın. Ayrıca Instagram hesabımızdan da paylaşımlar yapıyoruz. Instagram için tıklayın lütfen. Youtube’da da bir kanalımız var. Ücretsiz abonelik için tıklayın. Bazı gezilerimizi eşimle tek başımıza bazı gezileri de bizim için geziyi düzenleyen acentelerle birlikte gezi grubumuzla birlikte yapıyoruz”

Anı biriktiriyoruz?

Çoğumuz hayatın koşturmacası içerisinde hiç ölmeyecekmiş gibi yaşıyoruz; ancak hayat maalesef sandığımızdan daha kısa. Çoğumuzun gezmek ile ilgili ileriye dönük planları var. Ancak bazen sağlık bazen motivasyon nedenleri ile bu planları ilerki yaşlarda gerçekleştirmek çok mümkün olamayabiliyor. Bu gerçekten yola çıkarak maddi şeylerin peşine düşmek yerine “anı biriktirmeye” karar verdik.

Gezmek, yeni yerler görmek kadar bunları paylaşarak başka kişilerin de gezmesinin görmesinin kolaylaşmasını sağlamaktan da mutlu oluyoruz. Sitemizin ve grubun varlık nedeni de bu. Burada paylaştığımız bilgilerin sizlerin gezilerini kolaylaştırmasını umuyoruz.

Okuduğunuz gezi yazısını sayfadaki paylaşma butonları ile paylaşmanız, sayfa altlarına yapacağınız yorumlar bize “bunca emeğe değiyor” diye düşündürüyor unutmayın.