06.03.2018
1,651 hit
İca

Nazca çizgileri üzerindeki 45 dakika süren uçuşumuzdan sonra İca’ya geçtik. Ica şehri hakkında öncelikle biraz uyarıda bulunmak istiyoruz. Bu şehir hırsızlık olayları ile ün yapmış bir yer. Özellikle marketler ve otobüs terminali gibi yerlerde alarm seviyenizi yükseltin. Yine burasının tek bayanlar için çok tekin olmadığını söylemeliyiz. Bu konuda rapor edilmiş çok sayıda olay bulunmakta. Bu nedenle tek bayanların konaklamalarını hostel seviyesinde tutmamasında fayda var. Bunun dışında ayrılmak isteyeceğinizi de düşünerek ilk gece dışında toplu ödeme yapmayın otel ya da hostellere. Burası daha çok Ica’ya 5 km uzaklıktaki çölün ortasında bir vaha olan Huacachina’da (Hukaçina) ve burada “aereneros” (Dune Buggie) adı verilen safari nedeniyle gündemde. Huacachina İca’dan daha güvenli olmakla birlikte yine dikkatli olmalısınız. Bu safaride Dune Buggi adı verilen yaklaşık 6 kişi alan her tarafı açık ATV’nin büyüğü araçlarla son gaz çölde gidiyorsunuz. Mad Max fim sahnesini hatırlatan bu deneyim nasıl bir adrenalin anlatamam. Sürücülerin aklıbaşında ve bu işin güvenli olduğunu söylemek mümkün değil. Aldığınız risk tamamı ile size ait. Machu Pichu, Nazca Çizgileri için geldiğimiz Peru’dan birçoğumuzun aklında en çok bu aktivite kaldı.  Daha sonra araçlarla büyük bir kum tepesinin zirvesine gittik ve araçlardan çıkan board tahtaları ile aşağıya kadar vücudumuzun üzerinde sandbording yaptık ki bu da çok etkileyici bir aktivite idi.

Bu turların fiyatı sandboard  dahil olup olmamasına ve süreye göre 12-20 USD arasında değişiyor genellikle.

Aynı günde Nazca Çizgileri ve Buggie Safarisi’ni bitirdikten sonra artık Paracas’a geçip otelimize yerleşiyoruz. Otelde yapacak fazla bir şey yok biraz dinlenip yatıyoruz.

 

Peru’da hakkındaki; Amazon, Arequipa, Ballestas Adaları, Cuzco, Lima, Inti Raymi Festivali, Machu Pichu, Nazca Çizgileri, Pisac-Ollantaytambo, Puno-Titicaca Gölü yazılarımızı da okuyun.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN