Ica Huacachina Gezi Rehberi

Ica Huacachina Gezi Rehberi

Ica Huacachina Gezi Rehberi

Nazca çizgileri üzerindeki 45 dakika süren uçuşumuzdan sonra Ica Huaccachina bölgesine geçtik. Burası daha çok Ica’ya 5 km uzaklıktaki çölün ortasında bir vaha olan Huacachina’da (Hukaçina) ve burada “Aereneros” (Dune Buggie) adı verilen safari nedeniyle gündemde. Huacachina Ica’dan daha güvenli olmakla birlikte yine dikkatli olmalısınız. Bu safaride Dune Buggie adı verilen yaklaşık 6 kişi alan her tarafı açık ATV’nin büyüğü araçlarla son gaz çölde gidiyorsunuz.

Mad Max fim sahnesini hatırlatan bu deneyim nasıl bir adrenalin anlatamam. Sürücülerin aklıbaşında ve bu işin güvenli olduğunu söylemek mümkün değil. Aldığınız risk tamamı ile size ait. Machu Pichu, Nazca Çizgileri için geldiğimiz Peru’dan birçoğumuzun aklında en çok bu aktivite kaldı.  Daha sonra araçlarla büyük bir kum tepesinin zirvesine gittik ve araçlardan çıkan board tahtaları ile aşağıya kadar vücudumuzun üzerinde sandbording yaptık ki bu da çok etkileyici bir aktivite idi.

Bu turların fiyatı sandboard  dahil olup olmamasına ve süreye göre 20-30 USD arasında değişiyor genellikle.

Aynı günde Nazca Çizgileri ve Buggie Safarisi’ni bitirdikten sonra artık Paracas’a geçip otelimize yerleşiyoruz. Otelde yapacak fazla bir şey yok biraz dinlenip yatıyoruz.

Peru’da hakkındaki; Amazon, Arequipa, Ballestas Adaları, Cuzco, Lima, Inti Raymi Festivali, Machu Pichu, Nazca Çizgileri, Pisac-Ollantaytambo, Puno-Titicaca Gölü yazılarımızı da okuyun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN