Montecatini

Montecatini

Montecatini Floransaya yaklaşık 40 km uzaklıkta bir termal tatil kasabası. Türkiye’den giden turlar yakın ve ucuz olduğu için sıklıkla Floransa konaklamaları için Montecatini’yi tercih ediyorlar. Venedik konaklamasının ucuz olması nedeniyle Lido di Jesolo’da yapılması doğru değil ama Montecatini için aynı şeyi söyleyemeyiz. Eğer aracınız varsa yani ulaşım sizin için sorun yaratmayacaksa Montecatini konaklama yapmak için çok güzel bir kasaba. Dediğimiz gibi burası termal otelleri ile ilgi çeken ve bu konuya yoğunlaşan bir bölge ama güzel bir yerleşim tarihi doku Floransa gibi değil tabi amaç farklı burada.

Montecatını, Montecatini Terme ve Montecatini Alto olmak üzere iki kısımdan oluşuyor. Montecatini Terme düzlükte yeşillikler içinde kurulmuş. Hiç yüksek binanın olmadığı çok sevimli bir kasaba burası. Birçok Avrupa şehirnde olduğu gibi burada da bir gezi treni var. İsterseniz onunla bir gezi yapabilirsiniz.

Montecatini Alto’ya Alto yüksek, yukarı anlamına geldiği için “Yukarı Montecatini” diyebiliriz. Funiculer ile çıkılan Montecatini Alto çok daha sevimli bir kısmı Montecatini’nin. Rengarenk cafeler, tarihi dokusu bozulmamış evleri ile tipik bir orta çağ İtalyan kasabası formunda burası.

Mutlaka yemek yenecek iyi yerler vardır ama biz kendi yediğimiz yeri tavsiye edeceğiz: “Le Grand Cafe D’ Europe” Corso Matteotti 138’de burada özellikle 4 peynirli pizza ” “pizza 4 formaggio” tavsiye ederiz 6,5 euro ve süper.

Yıllar önce yapılmış bir gezi olduğu için bu gezinin fotoğrafları bir kazaya uğradı. Bu nedenle maalesef fazla fotoğraf veremiyoruz.

İtalya ile ilgili diğer bilgiler Roma sayfasındadır. Diğer İtalya yazılarımızı da okuyun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN