Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh

Sharm el Sheikh için söylenecek çok fazla şey yok. Sadece sualtı hayatı üzerine kurulmuş bir şehir. Ama sualtı derken bir cennetten bahsediyoruz. İnanılmaz manzaralarla ve her tür canlı ile burada karşılaşabilir, onlarla yaklaşık 30 cm mesafede yüzebilirsiniz.

Bunun dışında “Naama Bay” adı verilen bir koy ve burada kurulu bir kasaba denebilecek bir yerleşim var sadece. Burası da fazlası ile zorlama turistik bir yer. Mağazaların yarısı cafe, diğer yarısı hediyelik eşya mağazası; bol neon ışığı ve bol müzik. Yaklaşık araç ile 5 dk mesafede “Old Bazaar” denilen bir yerleşim daha var. Burası da “Naama Bay”a benziyor ama çarşısı daha kaliteli. Ulaşım tamamen taksi endeksli olduğu için pek birşey anlatamıyoruz. Taksi en yakın yere 10 en uzak yere 50 EGP ye gidiyor.

Sharm’da geçireceğiniz zamanın güzelliği ve buradan memnun kalıp kalmamanız tamamen kadığınız otele bağlı. Bu yüzden mutlaka kaliteli bir otel seçilmeli ve deniz ile temasda bir konaklama olmalı. Aksi halde olumlu anılar ile dönülmeyebilir.

Biz “Domina Coral Bay” otelinin “Prestige” kısmında çok menun olarak kaldık. Bu otel için dikkat edilmesi gereken nokta otel kompleksi içinde 7 otel olduğu. 199 euroluk Sharm turları da burada kalabiliyor ama çok çok farklı şartlarda.

Otel adı üstünde bir Mercan Koyunda kurulu olduğu için Sharm’ın en popüler aktivitesi olan “Ras Mohammed” dalma turuna gitmenize dahi gerek yok. Biz bu tura katıldık ama otelin plajındaki deniz altı hayatı daha iyiydi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN