La Digue

La Digue

La Digue Adası

Bu adada çok az sayıda araç olduğu için yürümeniz ya da bisiklet kiralamanız gerekiyor. Feribottan indikten sonra liman çıkışında bisiklet kiralayanlar hemen yanınıza geliyor. Gözümüzün kestiği bir tanesinden günlük 10’ar Euro karşılığında 2 adet bisiklet kiraladık. Belli bir süre sonra görüyorsunuz ki zaten herkes bisikletli bu adada. Biz de size bisiklet kiralamanızı tavsiye ederiz çünkü mesafeler sanıldığı kadar da kısa değil. Buna ilaveten elinizde plaj malzemeleri vs olduğu için sepetli bu bisikletler çok işe yarıyor. Ulaşım için mandaların çektiği nostaljik kağnılar da var ama çok az sayıda.

La Digue 2 gece kalınacak bir ada. Orman içerisinde ve tam cennet denilebilecek bir ortamda bisikletinizi kullanarak plaja gidebiliyorsunuz. Bu adada büyük otellerden daha çok Chalets kültürü hakim. La Digue genelinde ufak şirin cafeler, meyve suyu satan mekanlar, yerel sanatçılara ait atölye ve butikler bulunuyor. Bu tarz mekanlar Mahe ve Praslin’de pek bulunmuyor.

La Digue uzun birkaç gün kalacaksanız Felicité ve Coco adalarına motor gezisi yapmanızı tavsiye ederiz. Çok popüler bu adalar için bizim vaktimiz maalesef yoktu.

Anse Source d’argent; (ans sors derjon okunur) Mükemmel estetik, granit kayalar ile en ünlü Seyşeller plajı. İnternette Seyşeller fotoğrafı taradığınızda gelen fotoğrafların birçoğu buraya aittir. Bazen su çekilmesi nedeniyle bu etki azalıyor. Bu plaj National Parkın içerisinde yer aldığı için girişte 100Rs ödemeniz gerekiyor.

Grand Anse; Burası da çok güzel, çok estetik, büyük dalgalı, granit kayalı bir plaj ayrıca restoran bulunuyor. Burayı kaçırmamalısınız.

Bu ada dışında Praslin ve Mahe yazılarımızı da okuyun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN