Puerto Varas

Puerto Varas

Puerto Varas Bu şirin kent “Lianquihue” gölünün kenarında kurulu. Tam karşısında “Volcano Osorno” biraz ötesinde “Volcano Calbuco” var. Yine çok yakınlarda 3 yanardağ daha bulunuyor. Göl, yanardağların karla kaplı zirveleri ve güzel evler kartpostal gibi bir manzara oluşturuyor.

Puerto Varas koruma altındaki evleri ile ünlü bu evlerin hangileri olduğunu Turist İnformation’dan alacağınız harita üzerinde görebilir tek tek bunları ziyaret edebilirsiniz.

Bu güzel ve ufak kentte alışveriş, cafeler ve restoranlar dışında esasen çok yapacak bir şey yok ama aktivasyon isterseniz şehrin değişik yerlerinde şubesi olan “Turis Tour” firması size bu olanağı sağlıyor. 13.000 ila 49.000 peso aralığında değişen fiyatlarla yarım ya da tam günlük turlara katılabiliyorsunuz. En popüler olanları; “Peulla”, “Volcano Osorno”, “Petrohue”, “Frutillar” “ve “Puerto Montt”.

Arkadaşlarımızdan bazıları Calbuco Volkanına yürüyüşe gittiler ancak biz bu defa şehirde kalmayı tercih ettik.

Eğer Ushuaia ‘da penguen görme olanağınız olmadıysa Puerto Montt ve Puerto Varas’a yakın bir yerde “Pinguinereas” denilen bir rezerv alanı var. Burada Magellanic penguenleri çok yakından görebilirsiniz. Buraya gitmek için özel bir araziden geçmeniz gerekiyor bunun için 1.500 peso giriştede parka 5.000 peso ödemeniz gerekiyor. Tur ile gitmek isterseniz Puerto Montt’dan ücreti 41.000 peso.

Otel olarak biz Casa Kalfu’da kaldık. Her açıdan memnun kaldık tavsiye ederiz.

Ertesi gün Şili’nin başkenti Santiago‘ya doğru yola çıktık.

Diğer Şili yazılarımız da okuyun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN