Fort Lauderdale

Fort Lauderdale

Fort Lauderdale Florida eyaletinin en büyük limanına sahip şehir. Karayibler’e ve daha birçok destinasyona giden gemiler buradaki Port Everglades’den kalkıyor. Bu anlamda önemi çok büyük. 9 büyük şirket burada bulunuyor ve ortalama 5 gemileri buraya bağlı ve bunların da ortalama yolcuları 4.000 civarı. Bu sayıları göz önüne alarak nasıl bir hareket var düşünebilirsiniz.

Miami #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

165.000 nüfusa sahip şehir yıl içerisinde 12.000.000 turist ağırlıyor. Cruise turizmi ve yıl boyunca makul hava sıcaklığının bunda payı büyük tabii ki. Buraya Amerika’nın Venedik’i denilebilir New River adı verilen ana bir kanal ve bunu kesen birçok kanal okyanusa açılır.

Bu kanalların kenarlarında belki de dünyada görebileceğiniz en pahalı ve en güzel evler sıralanır. Bir çoğu ismini bildiğiniz ünlülere ait olan bu evlerin önünde genelde evden daha pahalı yatlar demirli.

Everglades #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Fort Lauderdale neredeyse Miami’nin bir parçası olduğu için ulaşım vs tavsiyelerimizi Miami yazımızda okuyabilirsiniz.

Güzel evler, gemiler, yatlar, güzel ama nemli havası ile ünlü bu elit şehir hakkında anlatacak çok şey yok ama görülecek çok şey var. Bu nedenle görsele ağırlık verdik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN