Andorra Gezi Rehberi

Andorra Gezi Rehberi

Andorra Gezi Rehberi

Andorra İspanya ile Fransa arasındaki bir şehir devleti. Şirin Pirene sıradağlarının arasında lüks alış-veriş üzerine kurulmuş bu kentte vergi ve gümrük olmadığı için Fransa ve İspanyadan özellikle hafta sonlarında buraya alışverişe geliniyor. Biz buraya genelde olduğu gibi İspanya’dan bir gün için geldik. Ama gelmeniz öğleni buluyor ve öğlenden sat 16:00 ya kadar çoğu mağaza kapalı. Sonra da saat 19:00 da İspanya’ya son otobüs olduğu için biraz telaş oluyor. Buraya gidecek arkadaşlara bir gece konaklamalarını tavsiye ediyoruz. Andorra Gezi Rehberi.

 

Andorra gezi rehberi

 

Barcelona’dan Andorra’ya tren yok bu yüzden otobüs ile gitmeniz gerekiyor. Andorra otobüsleri hem “Estacio Sants” dan hem de “Estacio Nord” dan kalkıyor. “Sants” istasyonu çok büyük ve kalabalık olduğu için biz herşeyin daha kolay olduğu “Nord” istasyonunu tercih ettik. Otobüs biletimizi 2 gün önce istasyona uğrayarak önceden aldık. “Nord” istasyonundan Andorra’ya giden firma “Alsina Graells”. Yolculuk 3 saat sürüyor son otobüs 19:00’da; firmadan sefer çizelgesi veriliyor; istediğiniz saati seçebilirsiniz. Dikkat edilebilecek tek konu direkt olan ve olmayan seferler var 1/2 saat farkediyor. Nonstop olanları tercih etmeniz zaman kazandıracaktır. Tek yön gidiş 23 euro. Dönüşü de aynı anda alırsanız 18,45 euro. Bilet almak için tıklayın. Andorra normal ya da yeşil pasaportlu Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Fakat sorun şu ki Andorra’nın havaalanı yok. Yani özel helikopteriniz yoksa zaten Türklere vize uygulayan bir ülkeden geçmeden Andorra’ya ulaşamıyorsunuz 🙂 .

Andorra hakkında çok fazla anlatacak birşey yok bol bol alışveriş yapın özellikle giyim ve parfüm konusunda Türkiyeden çok çok makul fiyata alışveriş yapmanız mümkün. Andorra gezi rehberi. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN