Ürdün Gezisi

Anasayfa » Ürdün Gezisi

 – KAPALI GRUP –

ÜRDÜN GEZİSİ

(27 Ekim – 1 Kasım 2023)

Bu defa çoğumuzun merak ettiği bir destinasyonla; Ürdün ile ama çok farklı konaklama ve gezilerle biraz da uzatılmış bir Ürdün gezisi ile karşınızdayız. Ürdün’ün normal Ürdün turlarının genişletilmiş şekli ile tüm önemli noktaları fazla fazla görerek özel konaklamalar yaparak döneceğiz.

Altta programın detaylarını bulabilirsiniz. Gezimiz Tempo Tur tarafından organize edildi ve gezi boyunca bize Tempo Tur’un Yurt Dışı Departmanından Sn. Kansav Arslan bize eşlik edecek. Kendisi coğrafyayı çok iyi bilmektedir ve çok tecrübeli bir rehberdir. Kendisini aynı isimle Facebook’da araştırabilir ve kendisi ile ilgili yapılan yorumları okuyabilirsiniz.

Jerash Antik Kenti

1.GÜN / 27 Ekim Cuma - ANKARA, AMMAN

Saat 06.45’te Kuğulu Park karşısı, TEMPO TUR önünde buluşma ve özel aracımızla Esenboğa Havalimanı’na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılması. Saat 10.35 PEGASUS PC 1712 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket. Saat 12.25 Amman’a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından ilk durağımız Ceraş Antik Kenti. Roma döneminde Geresa adıyla bilinen, dönemin en gelişmiş ve kalabalık ticaret şehri olan Ceraş başkent Amman’ın yaklaşık 50 km kuzeyindedir. Ardından Arkeoloji Müzesi, Folklore Müzesi, Roma döneminden kalma tarihi kale ve antik tiyatronun ardından şehir turumuzu tamamlıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Amman’da

Wadi Mujib Kanyonu

2.GÜN / 28 EKİM Cumartesi - AMMAN, NEBO DAĞI, WADİ MUJİB, PETRA

Sabah kahvaltısının ardından bugün yapacağımız öğle yemeği dahil turumuzun ilk durağı Amman’ın 30 km güneyinde bulunan Eski Ahit’te Hz. Musa’nın kendisine vaat edilen toprakları gördüğü ve öldüğü 760 m yükseklikteki Nebo Dağı. Daha sonra yolumuza devam ederek Wadi Mujib’e varıyoruz.. Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre aşağıda olan Wadi Mujib, 70 kilometrelik uzunluğa sahip ve dünyanın en alçak noktası olan Ölü Deniz’e uzanan bir doğal rezerv alanıdır. Ardından Petra’ya hareket.

Konaklama ve akşam yemeği Petra’da.

Petra Antik Kenti

3.GÜN / 29 EKİM Pazar - PETRA, WADI RUM

Kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi’nde bulunan Petra Antik Kenti gezimize başlıyoruz. Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerin de çekildiği Ortadoğu’nun en önemli ve büyüleyici antik kenti olarak gösterilen Petra’da; Nebati uygarlığı döneminde yapılmış, 1 km uzunluğunda Bab as-Siq yolu, Hazine (AlKazneh), Antik tiyatro, Kraliyet mezarları, Antik su yolu gibi birçok tarihi bölgeyi geziyoruz. Öğle yemeğinden sonra UNESCO DÜNYA KÜLTÜR ve DOĞA MİRASI listesinde yer alan Wadi Rum’u gezeceğiz (Arabistanlı Lawrance ve Transformers gibi sinema filmlerinin çekildiği Wadi Rum; sıra dışı coğrafyası sayesinde Martian ve Red Planet isimli filmlerde Mars yüzeyi olarak da gösterilmiştir) .

Wadi Rum Safarisi

Çöl arazisine uygun araçlar ile kızıl kum tepeleri arasında molalar vererek gezeceğiz.

Bu gece Wadi Rum’da Bubble Kamp’da konaklayacağız.

Akşam yemeği ve konaklama Wadi Rum’da çadır kampında.

4.GÜN / 30 Ekim Pazartesi - WADI RUM, AKABE

Kahvaltı sonrası Akabe’ye doğru yola çıkacağız. Bugün Akabe körfezinde yaklaşık iki saat sürecek öğle yemeği dahil bir tekne turu yapacak ve manzaranın keyfini çıkaracağız. Tekne turumuzun ardından, Kızıl Deniz plajında deniz ve güneşin keyfini çıkaracağız. Kızıl Deniz renk renk balıklar, resifler ve mercanlarla müthiş bir su altı güzelliğine sahiptir. Akşam üzeri otele transfer.

Akşam yemeği ve konaklama Akabe’de.

5.GÜN / 31 Ekim Salı - AKABE, LUT GÖLÜ

Kahvaltının ardından, Lut Gölü’ne (Ölüdeniz) doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yoluculuk sonrası İsrail ve Ürdün arasında kalan, deniz seviyesinden 350 metre aşağıdaki, Lut Gölü kıyısında konaklayacağımız otelimize varıyoruz.

Arzu edenler otelin göl kıyısındaki plajını kullanarak, Akdeniz’den 10 kat daha fazla tuz oranına sahip ve içerisinde canlı yaşamayan Lut Gölü’nde batmadan yüzmenin keyfini çıkarıyor, Lut Gölü’nde güneşin batışının muhteşem manzarası izliyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Lut Gölü’nde.

6.GÜN / 1 Kasım Çarşamba - LUT GÖLÜ, AMMAN, ANKARA

Kahvaltının Kahvaltı sonrası Lut Gölü’nden ayrılarak havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Saat 13.10 PC 1713 sefer sayılı uçakla Amman’dan Ankara’ya hareket Saat 15.05 Ankara Esenboğa Havalimanı’na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı’ndan özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

Ulaşım

Uçuşlarımız Ankara’dan direkt uçuşlar şeklindedir. İstanbul’dan ya da farklı şehirlerden katılımda ücret farkıyla da olsa bağlantılı uçuş imkanı yoktur. Bu katılımcıların iç hat uçuşlarını kendilerinin Ankara’dan geziye katılacak şekilde organizasyon yapmaları gerekir.

Oteller

Amman: Strand Amman 4* Güncelleme: San Rock Hotel 4* Güncelleme: mena Tyche Hotel 4*
Petra: Petra Castle 4* Güncelleme: RN Petra Hotel 4* Güncelleme: Petra Canyon Hotel 4*
Wadi Rum: Sharah Luxury Camp (Bubble Camp Özel Statü)
Akabe: Double Tree by Hilton 5* Güncelleme: Grand Tala Bay 5*
Lut Gölü: Movenpick Resort & Spa Dead Sea 5* Güncelleme: Holiday Inn Dead sea 5*

Vize

Ürdün Türk vatandaşlarından vize istemiyor. 6 ay geçerli pasaportunuzun olması yeterlidir.

Ücrete Dahil Olanlar

PEGASUS ile Ankara / Amman/ Ankara gidiş dönüş uçuşlar

Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri

Havalimanı vergileri

4* ve 5* otellerde 4 gece, çadır kampında 1 gece toplam 5 gece konaklama

Programda belirtilen bütün şehir turları ve transferler

Programda dahil olduğu belirtilen gezilerin müze girişleri

1,2,3,4,5. Gün akşam yemekleri

2,3,4,5,6. Gün kahvaltılar

2, 3 ve 4. Gün öğle yemekleri

Akabe Körfezi’nde öğle yemeği dahil tekne turu.

Petra Antik Kent turu 130 USD (dahil)

Wadi Rum Safarisi 95 USD (dahil)

Ceraş Antik Kenti Turu 110 USD (dahil)

Wadi Mujib Turu 100 USD (dahil)

Seyahat güvence sigorta poliçesi

Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri

Uçaklarda 20 kg. bagaj taşımacılığı

KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu

Bahşişler (Ürdün turlarında; yerel rehber, şoförler vb hizmet verenlere grup adına dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 25 USD nakit olarak toplamaktadır / katılım zorunludur)

1,5 ve 6. Gün Öğle yemekleri

Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar

Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ücretleri

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 8 €, 75 yaş ve üzeri için 16 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir.

Gezi Kontenjanı

Gezi kontenjanı 20 kişidir.

Gezi Ücreti

İki kişilik odada kişi başı: 1.755 USD

Tek kişilik oda: 2.020 USD

Odada 3. Kişi: 1.725 USD

12 yaş altı katılım yoktur.

Ödeme Şartları

Peşinat 755 USD

Geriye kalan 1.000 USD’ı geziye en geç 40 gün kala kapatmalısınız.

Ödemeler Tempo Tur’un hesaplarına döviz havalesi ya da Türk Lirası olarak (TL olması durumunda o günün kuru karşılığı yapılacak transferin miktarı Tempo Tur’a sorularak) Tempo Tur’a yapılacaktır.

TL olarak taksit isteyen katılımcılar, İş Bankası, Garanti, Finansbank, Akbank ve Yapı Kredi kartlarına 60 USD fark ilave edilerek 4 taksit ile ödeme yapabilirler. Taksitler TL olarak ödeme yapılan tarihte sabitlenmiş olur. Buna ek olarak bazı bankalarda ek taksit imkanı da olabiliyor. Bu durumda katılımcılar ödeme yaptıkları tarihte hangi kampanya varsa ondan yararlanabilirler.

Geziden ayrılma durumunda TL olarak ödeme yapan katılımcılar TL olarak, USD olarak ödeme yapan katılımcılar USD olarak geri ödeme alırlar.

Gezi iptali / iptal-iade şartları

Turdan 40 gün önceye kadar tur iptal edilirse yalnızca Pegasus’a ödenen depozito miktarı olan 150 USD’nin kesintisi yapılacak, geriye kalan miktar iade edilecektir. Eğer iptal eden kişi yerine birini bulursa uçak bileti depozito miktarı olan 150 USD da kendisine iade edilir.

Tura 39-21 gün kala iptal yapılırsa, uçak depozito miktarı olan 150 USD dahil, tur ücretinin %35’i kesilerek geriye kalan miktar iade edilir.

Tura 21 günden daha az bir süre kaldıysa, hiçbir iade yapılmaz ancak seyahat güvence paketi poliçesi şartları kapsamındaki özel mazeretlerden birinin varlığı halinde katılımcı sigorta şirketine  başvuru yapabilir.

Geziye Katılım için

Lütfen 0 (532) 256 8331 nolu telefondan beni (Engin Ersöz) arayın. Gezi katılımcı listesi oluştuktan sonra katılımcı listesini acentaya ileteceğim; acenta size mail ve telefon yolu ile ulaşacak.

Ödemeler ile ilgili yukarıda yazılmayan bir konu varsa Tempo Turizm’de Seval Hn ya da Beytullah Bey ile pazartesi- cumartesi arası saat 09.00-18.00 saatleri arasında aşağıdaki telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.
0 312 466 91 91
444 69 49
0 530 224 56 42 (WhatsApp)

 

Bu gezi TURSAB A Grubu Acentesi (Acente No:1138)

Tempo Tur tarafından organize edilmektedir.