Peru-Bolivya-Şili

Anasayfa » Peru-Bolivya-Şili

PERU-BOLİVYA-ŞİLİ UYUNİ

Mayıs 2021

ATACAMA ÇÖLÜ,  UYUNİ TUZ ÇÖLÜ ve AMAZON ile birlikte

 

 

1.GÜN 12 Mayıs 2021 ✈️ ✈️ İSTANBUL-AMSTERDAM-SANTIAGO

Bugün saat 15:45’de İstanbul Havalimanında buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra KLM Hava Yolları ile Amsterdam üzerinden Santiago uçuşumuz başlıyor. Hareket saatimiz 17:55. Geceleme uçakta.

2.GÜN 13 Mayıs 2021 SANTIAGO DE CHILIE-VALPARAISO

Sabah Santiago havalimanına ulaşıyoruz ve turumuza başlıyoruz. Tur esnasında Parlamento Binası, Plaza De Armas, Katedral Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Yine turumuz esnasında, Centro Marcado, yerel eski pazarını ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız, Öğleden sonra, Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı, sanatçılar, bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan; Şili’nin okyanus kıyısında bulunan Pasifiğin İncisi olarak anılan butik şehri Valparaiso’ya düzenleyeceğimiz gezi başlıyor.

Şehir merkezine 2,5 saat mesafede olan, Vina del Mar şehrini görüyoruz. Bu ziyaretimiz esnasında zamanımız el verirse Dünyaca ünlü Şili Şaraplarının yapıldığı üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak, turumuzun sonunda otelimize transfer ve serbest zaman.

Konaklama Hotel Centro’da.

3.GÜN 14 Mayıs 2021 ✈️ CALAMA (ATACAMA ÇÖLÜ)-UYUNI

Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına geçiyoruz. Şili’nin Calama şehrine uçuşumuzu gerçekleştirdikten sonra, burada bizi bekleyen özel aracımız ile Atacama Çölü üzerinden Chiu Chiu kasabasına devam edeceğiz. Burada gerçekleştireceğimiz Güney Amerika’nın en eski Kiliselerinden biri olan San Pablo Kilisesi ziyaretimiz sonrası yolumuza devam ediyoruz. Şili-Bolivya kara sınırına ulaşıyoruz. Burada geçiş ve Bolivya giriş için pasaport işlemlerimizi tamamlayacağız ve bölgede araç değiştireceğiz.

Bolivya tarafında bizleri 4×4 Jeepler beklemede olacak, 5-6 Kişilik Jeeplerimizde yerlerimizi alıyoruz, valizlerimiz Jeep personeli tarafından araç üslerine istifleniyor ve branda ile kapatılıyor. Artık hazırız. Bu geçiş noktasının ismi adını hemen yanı başında bulunan yanardağdan alan Ollogue’dir. Sınır sonrası bölge artık Uyuni Salar (tuz düzlükleri) olarak adlandırılıyor. Ollogue kapıdan Salar orta kesimine yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürecektir. Arazi koşulları ve manzara karşısında etkileneceksiniz. TUZ rengi Beyaz artık yavaş yavaş her yanımızı saracak. Konaklayacağımız otelimiz bir tuz oteldir. Otelimize ulaşıyoruz, Salar Uyuni bölgesinin keyfini yaşamaya başlıyoruz akşam yemeğini otelimizde alacağız.

Konaklama  otelimiz Crystal Samana‘da.

4.GÜN 15 Mayıs ✈️ UYUNİ SALAR (TUZ GÖLLERİ) – LA PAZ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, bölge turumuz başlıyor. Otelden eşyalarımız ile çıkış yapacağız 4×4 ciplerle ilerleyeceğiz ve otele geri dönmeyeceğiz. Tuz gölleri ve Volkanik tepeleri görerek tüm gün arazide yol alacağız bu ıssız ve ilginç coğrafyada farklı bir gün bizleri bekliyor.

Burası yağmurlu dönemde Tuz gölü, kuru dönemde ise Tuz düzlükleri olarak geçiyor. Biz kuru dönemde oradayız. Tuz düzlüklerinin çevresinde meşhur bazı ziyaret noktalarımız olacak. Bunlardan bir tanesi Dakar Rallisi’nin parkur startı verildiği anıt-kapı, bir diğeri ise dev kaktüsleri göreceğimiz Kaktüsler adası olacak. Turumuz esnasında bolca fotoğraf çekeceğiz, son bölümde öğle yemeği molası veriyoruz, akşam saatlerinde Salar Uyuni havalimanına geçiyoruz, küçük bir havalimanı olan bu noktadan iç hat uçuş ile La Paz‘a hareket edeceğiz. La Paz’a varışımızı takiben, bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize geçiyoruz. Sonrasında serbest zaman.

Konaklama otelimiz Casa De Piedra Hotel Boutique‘de.

5.GÜN 16 Mayıs LA PAZ - TIWANAKU – LA PAZ

Kahvaltının ardından, La Paz şehir turumuzu yapacağız, Önce erken saatlerde şehir dışında yer alan. Tıwanaku Antik Kenti ziyareti yapılacaktır. Öğle yemeğini Tiwanaku da küçük bir yerel restoranda alıyoruz.

Bu bölgede ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra yeniden La paz şehrine dönüyoruz ve varışımızı takiben, Ay Vadisi (Valle de Luna) ve La Paz şehir merkezinde San Francisco Kilisesi ve Cadılar Pazarı denilen sokakları göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından serbest zamanınız olacak.

Konaklama otelimiz Casa De Piedra Hotel Boutique’de.

6.GÜN 17 Mayıs ? LA PAZ – PUNO -TITICACA GÖLÜ (UROS ADASI )

Kahvaltının ardından, Bolivya kara sınırına doğru yöneliyoruz, yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk bizi bekliyor. Desaguadero sınır kapısına ulaşıyoruz. Sınır geçişimizi yapacağız ve Peru‘ya giriş yapıyoruz, geçiş işlemlerimizden sonra Pomata Köyüne uğruyoruz ve tepedeki eski Kiliseyi ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizden sonra hiç vakit kaybetmeden Puno kentine yöneliyoruz, güzergahımızda hemen yolun sağında göreceğiniz göl Titikaka Gölü‘dür.

Dünyanın en yüksekteki göllerinden birisidir, aynı zamanda hem Peru’ya hem de Bolivya’ya kıyısı vardır. Puno’ya varınca göl kıyısına yakın otelimize geçiyoruz, bugün göl turumuz olacak. Titikaka Gölü üzerindeki İnka kültürünü temsil eden Uros Adası tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak bölgede bilinen bir noktadır.

Akşam Yemeği ve konalama otelimizde Casa Andina Premium Puno‘da.

7.GÜN 18 Mayıs PUNO- CUSCO

Kahvaltının ardından, karayolu ile Cusco şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi Laraya Geçidi 4400 m yaklaşık rakımda olan ve güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz, köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde mola vereceğiz.

Öğleden sonra Cuzco‘ya ulaşıyoruz ve eşyalarımızı otelimize bırakarak, Cuzco şehir turu yapacağız. Eski Katedral Meydanı, Korikancha Tapınağı ve Ay Mabedi başlıca görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Cusco’da yürüyüşler yapmak için serbest saatlerimiz olacaktır.

Akşam Yemeği ve konalama otelimizde Casa Andina Premium Cuzco‘da.

8.GÜN 19 Mayıs ? OLANTAYTAMBO -MACHU PICCU

Sabah çok erken saatlerde otel kahvaltısını takiben trenle tam günlük Inka Medeniyetinin beşiği Machu Pichu turumuzu yapmak üzere Ollantaytambo tren istasyonuna hareket edeceğiz. Kara yolculuğumuz 1,5 saat sürecektir. Machu Pichu treni bu köyden kalkıyor.

Tren yolculuğumuzu Peru Rail firmasının Konforlu (Lux Expedition) kompartmanlarında yapacağız. Yolculuğumuz esnasında bu servisimizde ikramlar olacak. Geniş cam pencerelerinden tüm Kutsal Vadi yolunu izleyerek ilerleyeceğiz. Yine Kutsal Vadi den geçerken dağ yamaçlarında İnka kale kalıntılarını göreceğiz. Aqua Calientes tren için son durak. Machu Pichu Ören yerine, dağ yolu servis minibüsleri ile 30 dk lık bir yolculuktan sonra ulaşacağız.

Machu Pichu ziyaretimizi tamamladıktan sonra, aynı servis araçları ile tekrar Aqua Calientes kasabasına ineceğiz. Öğlen yemeği molası veriyoruz, Turumuzun Machu Pichu Ziyareti ve fotoğraf çekimleri için vakti hayli boldur, arzu eden her misafirimiz, rehberimiz ile turunu tamamladıktan sonra, serbestçe ören yeri içerisinde gezisine ve fotoğraf çekimine devam edebilir. Akşam yine aynı yolla Cusco‘ya döneceğiz.

Akşam Yemeği ve konalama otelimizde Casa Andina Premium Cuzco‘da.

9.GÜN 20 Mayıs ✈️ PUERTO MALDONADO (AMAZON)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben, özel aracımızla Cuzco havalimanına hareket edeceğiz, Buradan Yerel hava Yolu ile Amazon ormanlarını kenti olan Puerto Maldonado’ya uçak ile yolculuğumuz olacak, yolculuğumuz 1,5 saat sürecek.

Varışa istinaden havalimanında karşılanıyor ve küçük bir nehir limanı olan Capitania’ya transfer oluyoruz [Yanımıza 2 gece boyunca yeterli olacak kadar valiz alacağız -Fazla valizleri taşımak Uygun değil- Fazla olabilecek eşyalarımızı limana gelmeden yerel acentamızın muhafaza odasına emanet edebileceğiz. Daha sonra , motorlu tekne ile yola çıkıyor ve Madre de Dios Nehri’nde gerçekleştireceğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. 45 dk yolculuk devam ettikçe, capibaralar, kaymanlar, kaplumbağalar, balıkçıllar, karabataklar ve daha pek çok hayvan türünü gözlemleme şansı elde edeceksiniz.

Yolculuğun sonunda, lodgelarımıza varıp girişimizi yapıyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra, kısa dinlenmeyi takiben, hava kararırınca – Timsah izleme turu yapacağız. Cocha Caiman isimli küçük göle gidecek ve burada siyah kayman ve beyaz kaymanların (Küçük Timsah ) birçok örneğini görebileceğiz. Turun bitişini takiben otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Corto Maltes Amazonia Lodge‘da.

10.GÜN 21 Mayıs TAMBOPATA MİLLİ PARKI - SANDOVAL GÖLÜ

Erken Kahvaltı sonrası tam gün sürecek, Tambopata Milli Parkı turumuz yapmak üzere nehirde kanolar ile yolculuğumuz başlıyor, Sandoval Gölüne ulaşıyoruz, Amazon Yağmur ormanları doğal yaşamını yerinde inceliyoruz.

Öğlen yemeği için yeniden otelimize dönüyoruz, yemek sonra yeniden kanolarımızla Göle ve nehre çıkıyoruz, renkli papağanlarda göreceğimiz vahşi yaşam örnekleri arasında. Shringo bölgesinde gözetleme Kulesi de ziyaret edilecek. Tur bitimi otelimize dönüş ve serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Corto Maltes Amazonia Lodge‘da.

11.GÜN 22 Mayıs PUERTO MALDONADO-LIMA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, konakladığımız nehir bölgesinden kanolar ile Puerto Maldonado merkeze hareket edeceğiz, teknelerden sonra, eşyalarımızı teslim alacağız, kısa serbest saatler (zaman el verirse Yerel Pazar gezebiliriz) daha sonra saat 13:00’de iç hat uçuş ile Peru’nun başkenti Lima yolculuğumuz başlıyor.

Varışımızı takiben, bizi bekleyen özel aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Burası Lima diğer ismi ile Kralların şehri. Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu; eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan, Plaza San Martin, Hükümet Konağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan, eski mezar odaları Catacomb, Miraflores ve Âşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları.

Peru kültüründe önemli bir yeri olan Museo Oro Del Peru (Altın Müzesi) ziyaretini yapacağız  (Müze kapalı olursa-bir sonraki gün dönüşte ziyaret edeceğiz).  İçerisinde tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan sonra, Miraflores bölgesine otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda alınacaktır.

Konaklama Lima’da Casa Andina Premium Miraflores Hotel’de.

12.GÜN 23 Mayıs ? BALLESTAS ADALARI - HUACHAHINCA VAHA – ICA

Sabah hareket saatimiz sabah: 05:30. otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben (Bu kahvaltı paket servisi şeklinde olabilir) yolculuğumuz başlıyor. Liam şehir merkezinden Panamerican Karayolunu takip ederek, Güney Peru bölgelerine seyahatimizde Pasifik Okyanusu kıyılarını takip ediyoruz.

Çöl coğrafyasına ulaşıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek bir yolculuktan sonra, Paracas kentine ulaşıyoruz. Unesco dünya mirası listesindeki Paracas Milli Parkı gezimizi, deniz kıyısındaki bu şirin kentten başlatacağız Kent Limanından Jet-boat ile Isla Ballestas‘a (Ballestas Adaları) 2 sürecek bir tura katılıyoruz. Bu tutumuz jet motorlu teknelerle tekneden inilmeden yapılıyor. Tekneden inmeden kıyıdan 45 dk açıkta yer alan kayalıklarda yaşayan binlerce deniz kuşu, fok, denizaslanı göreceğiz.

Burası Peru’nun Galapagos’u olarak biliniyor. Turumuzdan sonra, tekrar Paracas’a dönüyoruz. Daha sonra vakit kaybetmeden Huachahinca Vahası‘nı ziyaret için duracağız. Öğlen yemeği yerel bir restoranda alınacaktır.

Burada Dune Buggy adı verilen araçlarlar çöl üzerinde inanılmaz bir safari deneyimi yaşaacağız.

Geceleme Ica’da DM Hoteles Mossone Ica‘da.
.

13.GÜN 24 Mayıs ✈️ LIMA -PARIS

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, turumuzun sonuna geliyoruz. Lima havalimanına hareketimizden önce sabah erken saatlerde [08:00-09:30] bölgenin meşhur Nazca Çizgileri‘ni görmek isteyen misafirlerimiz var ise bu turumuzdaki tek extra ücreti ödeyerek bu uçuşu yapabilirler.

Bu ilginç gezi bazı hallerde kimi yolcularımızın ilgisini çekmezken bazılarıda, Küçük uçaklara binmeyi kendilerini etkilediğini vurguladığı için katılmamaktadırlar, Bu sebeple Tur paketimizin içerisinde Tüm katılımcılara hitap eder diyemeyiz, ama görmek isteyenler için de bunu İlave bir servis olarak sabah erken saatlerde sunmak istedik- Bu uçuş 1,5 saat sürmektedir ve ücreti 160€ dur. Bu ücret orada ödenmektedir ve net bilet ücretidir.

Lima’ya doğru yola çıkıyoruz ve uçuş saatimiz 18:25. Varışta işlemlerimizi takiben, uçuşumuza başlıyoruz.

Geceleme uçakta.

14.GÜN 25 Mayıs ✈️ PARIS –ISTANBUL

Paris Havalimanına varış saatimiz 16:40. Burada beklememiz uzun, uçağın kalkış saati 22:40, bu sebeple Paris merkeze çıkmak isteyen misafirlerimiz eğer arzu ederlerse Shengen vizelerini hazır edebilirler ya da alanda bekleyebilirler.

15.GÜN 26 Mayıs ISTANBUL-ANKARA

İstanbul’a varış 04:00. Ankara’ya uçuşu olan arkadaşlarla Ankara uçuş saatimizi bekleyerek Ankara’ya uçacağız.

Gezi Ücreti

4.400 euro (29.590 TL)

Gezi ücreti bugünün kuru ile TL’ye çevrilmiştir ve TL üzerinden ödeme yapılacaktır.

Ödeme Planı

Peşinat: 3.590 TL (20 Mart 2020’ye kadar ödenmesi gerekir)

Taksitler: Takip eden aydan itibaren 10 ay her ayın 20’sine kadar 2.600 TL.

Gezi Kontenjanı

Kontenjan 20 kişidir. Şu an 11 dolu, 9 boş durumdayız.

Vize ihtiyacı

Peru, Bolivya ve Şili Türk vatandaşlarından vize istemiyor.

Ücrete Dahil Olanlar

İstanbul-Santiago, Lima – İstanbul arasında AIR FRANCE / KLM Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 23 kg serbest bagaj taşıma
hakkı.
Yerel Havayolları ile Santiago / Calama uçuşu

Yerel havayolları ile Uyuni / La Paz uçuşu

Yerel havayolları ile Calama-Lima / Puerto Maldonado (Amazon) uçuşu

Yerel havayolları ile Puerto Maldonado / Lima Uçuşu

Tüm Programda özel araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri

Uyuni Tuz Çölü turu

Cusco şehir turu

Tiwanaku Antik kent gezisi

Ay Vadisi ziyareti

Titicaca Gölünde Uros Adası tekne gezisi

Macchu Pichu Lüks tren bileti

Macchu Pichu gezisi

Lima şehir turu

Isla Ballestas Adalar turu

Ica’da Buggy Car Safari.

Tüm müze ve ören yeri giriş biletleri

Programda Belirtilen Öğle Yemekleri (6 adet)

Programda Belirtilen Akşam Yemekleri (5 adet)

Bölgeye hâkim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti

Bazı yerlerde 3* ve 4* otellerde. Şubesi olan tüm yerlerde de Peru’nun en önemli otel zinciri Casa Andina Premium otellerde.

Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

Kişisel harcamalar

Yurt dışı çıkış harcı 50 TL

Nazca Uçuşu (160€)

Bölgeler de hizmet alınan tüm yabancı rehberler,  otobüs şoförleri, gidilen restoranlardaki garsonlar, otellerde ki bel boylar, sınır geçişlerindeki valiz taşıyıcıları kişi başı 150 USD bahşiş havalimanında gezinin başında rehber tarafından toplanacaktır.

Ödeme için hesap numaraları

Bizim gezimizle Ejder Turizm’den Gülşah Hn. ilgileniyor. Ödemeler ya da gezi ile ilgili sorularınız olması durumunda bana 0 532 2568331 ya da Ejder Turizm’den Gülşah Hn’a 0 536 8238294 telefon edebilirsiniz.

Vadesiz TL Hesapları Ejder Havacılık Ltd. Şti.

Garanti Bankası Kağıthane Şubesi Hesap No: 721-6294818 TRY  IBAN: TR39 0006 2000 7210 0006 2948 18

Akbank Şişli Şubesi Hesap No: 054-0184955  IBAN: TR10 0004 6000 5488 8000 1849 55

İş Bankası Osmanbey Şubesi Hesap No:1124-406421 IBAN: TR81 0006 4000 0011 1240 4064 21

Yapı Kredi Bankası Şişli Şubesi IBAN: TR28 0006 7010 0000 0085 7392 52

İptal İade Koşulları

Geziye 60 gün kalaya kadar geziden vazgeçebilirsiniz. Bu durumda ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ve üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir.

Yine bu kapsamda ,daha önce satın alınmış olan uçak tren ve gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların İptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır  varsa cezalan yolcuya yansıtılır. Banka aracılığı ile yapılacak iadelerde, banka havale masrafı katılımcıya ait olacaktır. Tüketici/Katılımcı’nın bundan dolayı herhangi bir tazminat hakkı doğmaz. Bedel iadeleri, fesih bildiriminin Ejder Turizm’e veya aracısına ulaşmasından itibaren on dört gün içerisinde Katılımcı’ya yapılır.

Katılımcı veya Ejder Turizm, geziyi iptal koşulları süresine uygun olarak iptal ettiğinde; ödeme kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartı ile, banka yolu ile yapıldı ise banka yolu ile nakit ödendi ise nakit olarak iade edilir. Geri iade edilecek tutar Ejder Turizm ödenen para birimi cinsinden olacaktır. Zaman içinde dövizde oluşabilecek kur farklarından Ejder Turizm sorumlu tutulamaz. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde, iade katılımcının aynı kredi kartına yapılacaktır. Oluşabilecek zararlardan Ejder Turizm sorumlu tutulamaz. Kredi kartına yapılan iadelerde gecikmelerde Ejder Turizm sorumlu tutulamaz iade yapıldığına dair belgeyi Tüketici/Katılımcı’nın bilgisine sunar.

Tura katılmanız durumunda imzalayacağınız sözleşmeye ulaşmak için tıklayın

 

Bu Gezi Ejder Turizm tarafından düzenlenmektedir

(TURSAB Sicil No A5288)

 

Gezi programındaki fotoğraflar Uyuni hariç bize aittir.