Kapadokya Gezisi

Anasayfa » Kapadokya Gezisi

Kapadokya Gezisi

14-16 Haziran

Pandemi sürecinde gezmeye devam ediyoruz. Eğer siz de bizim gibi sıkıldıysanız ve gezmek istiyorsanız bu gezi belki de size göre.

1.GÜN (14 Haziran Pazartesi 2021)

Belirlenen saatte ve belirlenen buluşma noktasında Ankara-Kapadokya transferini sağlayacak olan aracımız ile yaklaşık 320 km yol katederek Kapadokya‘ya gideceğiz. Varışımızla beraber konaklama yapacağımız otele valizleri teslim ettikten sonra Asurluların Katpatuka şehri yani Güzel Atlar Ülkesi‘nin ilk turu ile güne start vereceğiz.

Kapadokya yöresinin en yüksek noktasına inşa edilmesi sayesinde muhteşem panaromik manzara imkanı sunan Uçhisar Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Ayaklarımızın altına alacağımız manzaraya hayran kalacağız. Ardından 1985 yılında Kapadokya ve Uçhisar Unesco tarafından olağanüstü güzellikte doğal ve kültürel mirasa dahil edilen Göreme Açık Hava Müzesi‘ne gidiyoruz. Göreme’nin en önemli özelliği yağmur suları ve rüzgar oluşturduğu Peri Bacaları‘nın en çoğunun burada olması.

Ziyaretimiz Aşk Vadisi ile devam edecek. Aslında buranın orjinal ismi Bağlıdere Vadisi‘dir. Ama halk tarafından Aşk Vadisi dendiği için günümüzde de böyle bilinmekte. 4900 metre trekking alanına sahip olmasıyla en iyi yürüyüş rotalarından birine sahip olan Aşk Vadisinde kısa bir mola verdikten sonra Kapadokya’nın gizemli köşesi Çavuşin‘e gideceğiz.

Harabeleri gezdikten sonraki durağımız Paşabağ (Keşişler Vadisi) olacak. Son olarak milattan önce 2000’ li yıllarda Hitit Uygarlığı’nda pişmiş toprak sanatının merkezi olan Avanos‘a geçeceğiz. Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleme ve deneme şansı bulacağız.

Gün içerisinde alınacak öğle yemeği dahil olup öğle yemeğimizi diğer günlük turların gitmediği daha nezih bir restaurant’ta yiyeceğimizi de belirtmek isteriz.

Konaklama Mithra Cave Hotel

2.GÜN (15 Haziran Salı 2021)

Sabah kahvaltı yapmadan önce tavsiyemiz günün ağarmasıyla beraber uyanıp Kapadokya’nın en güzel manzarasına sahip, dünyadan influercer’ların özellikle tercih ettiği otelimizin terasında uçan balonları izlemeniz.

Bugün Balon Turu‘na katılmak isteyenlerle erken kalkarak Balon’a bineceğiz ve kahvaltımızı dönüşte yapacağız. Balon Turu’na katılanlar bu güzel manzarayı yarın sabah erken kalkarak izleyebilirler.

Ardından kahvaltımızı yapıyoruz ve 10:00-10:30 arası otelden turumuz için ayrılıyoruz.

İlk durak noktamız Göreme Panorama Manzara Noktası olacak. Göreme Vadisine hakim bu noktadan ister manzaraya doyun isterseniz dilediğiniz kadar fotoğraf çekin.

Ardından Yeraltı Şehri’ne gideceğiz. Mutfak – Havalandırma bacası – sürgü kaya kapıları – Kilise – Su kuyusu – Ahır – Okul bölümlerini rehberimiz eşliğinde tek tek görebilecek ve yeraltı şehri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Bugün yada önceki gün tur fiyatına dahil olarak hep hatırlayacağınız bir ATV gezisi yapacağız. Bu gezinin hangi gün olacağı geziye yaklaşan tarihlerde belli olacak ve size gerekli kıyafet konusunda bilgilendirme yapılacak.

Kapadokya’nın en derin ve en büyük kanyonu olan Ihlara Vadisi’ne gidip bu bölgeyi gezeceğiz. Selime Manastırını da ziyaret ettikten sonra günün kapanışını Güvercinlik Vadisi ile yapıyoruz.

Güvercinlik Vadisi’nin eşsiz panoramik görüntüsünü seyredecek ve yüzlerce güvercin evlerini ve yuvalarını görebileceksiniz. Bugünkü turumuzu da bitirip otelimize dönüyoruz.

Gün içerisinde alınacak öğle yemeği dahil olup öğle yemeğimizi diğer günlük turların gitmediği daha nezih bir restaurant’ta yiyeceğimizi de belirtmek isteriz.

Konaklama Mithra Cave Hotel

3.GÜN (16 Haziran Çarşamba 2021)

Bugün turumuz olmadığı için rahat ve uzun bir kahvaltı yaptıktan sonra check out işlemlerimizi yapıyoruz ve Ankara transferimiz için aracımıza geçiyoruz. Ankara’ya varışımızla turumuz bitiyor.

Tur Fiyatına dahil olanlar

Ankara-Kapadokya gidiş-dönüş otobüs transfer hizmeti

2 gece Mithra Cave Hotel Konaklama

2 kahvaltı

2 öğle yemeği

Kapadokya günlük turlar (2 tam gün)

ATV Turu

Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri

Seyahat sağlık sigortası

Profesyonel lisanslı türkçe rehberlik hizmeti

Tur fiyatına Dahil olmayanlar

Balon Turu

Akşam yemekleri

Öğle ve akşam yemeklerinde alınacak alkollü, alkolsüz içecekler

Gezi Ücreti

2.950 TL (İki kişilik odada kişi başı)

Özel statüdeki otellerdeki oda sayısının sınırlı olması nedeniyle Single konaklama imkanı yoktur.

Farklı bir şehirden katılmak istiyorsanız ulaşım için 1 gün önce Ankara’da olmanız gerekir. İsterseniz aracınızla farklı bir şehirden gelip bizimle Kapadokya’da da buluşabilirsiniz ancak ulaşım farkı ücretten düşülmez.

Gezi Kontenjanı

Gezi kontenjanı 16 kişidir.

Gezimin 14 yaş üzeri içindir.

Rehberimiz

Daha önce de birçok gezimizde bizimle birlikte olan Gezgin Çift Neslihan ve Orkun Özkaya bu gezimizde de bize rehberlik yapacaktır.

Neden Haziran ayı

Biliyorsunuz Nevşehir yazın sıcak kış aylarında da oldukça soğuk oluyor. Haziran bu açıdan ideal bir ay.

Yağış ortalaması da Haziran için neredeyse yok seviyede.

Oteller

Otelimizi Instagram Influencer’larının fotoğraflarından tanıma ihtimaliniz çok büyük çünkü tüm Dünyadan bu güzel manzara için YouTube ve Instagram Influencerları buraya geliyor. Sizinse geziye katılmanız ve sabah erken kalkmanız yeterli 🙂

Aracımız

Covid 19 tedbirleri çerçevesinde geziler katılım sayısından en az %50 fazla kapasiteye sahip araç ile yapılacaktır.

Sizleri önemsiyoruz!

Aracımız, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.

Tüm araçlarda mesafeli oturma düzeni uygulanacaktır.

Yurt içi turlarda güvenli seyahat için yalnızca eşlerin veya aynı evde oturanların yan yana seyahat etmelerine izin veriliyor. Bu durumda araç kapasitesi %50’yi bir miktar aşabilmektedir.

Konuklarımıza günlük ateş ölçümü yapılacaktır.

Seyahat esnasında maske zorunluluğu olacaktır.

Otel odaları her gün temizlenecektir. Yemeklerde mesafeli düzen uygulanacaktır.

Gezimizde alınan sağlık ve seyahat önlemleri kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.

Kayıt sırasında HES kodunuz istenecektir.

Ödeme Planı

Kayıt esnasında 1.950 TL’nın ödenmesi,  1 Mayıs’a kadar bakiyenin tamamlanması gerekmektedir.

Ödemenizi JJ Turizm’in TL hesaplarına EFT ile yapabilirsiniz.

Kredi Kartı ile ödemelerde taksit yapılmaz ve komisyon alınır.

Hesap Numaraları

JJ Turizm

Banka: Garanti Bankası

IBAN (TL): TR66 0006 2000 0840 0006 2966 44

Geziden vazgeçme-katılmama / iptal-iade şartları

Gezinin başlamasına 7 gün kala 1.derece yakınlarınızın kaybı ya da yangın gibi Seyahat Sigortası’nda belirtilen ve kanıtlanabilen durumlarda Seyahat Sigortanız devreye girer, tam olarak gezi ücreti iade edilerek geziden ayrılabilirsiniz.

Bunun dışında iade yapılmaz.

Söz konusu tarihte seyahat yasağı gibi Pandemi ile ilgili bir durumda gezi için yeni bir tarih belirlenecektir.

Geziye Katılım için

Lütfen 0 (532) 256 8331 nolu telefondan beni (Engin Ersöz) arayın ya da enginersoz@me.com’a mail atın ya da WhatsApp’dan yazın. Gezi katılımcı listesi oluştuktan sonra katılımcı listesini acenteye ileteceğim; acente size mail ve telefon yolu ile ulaşacak; gerekli belgeleri isteyecek ve ödemeleri nasıl yapacağınızı aktaracak.

Geziye katılmak isterseniz lütfen hızlı bir şekilde karar verin çünkü artırılamaz bir kontenjanımız var.

Lütfen direkt JJ Turizm’i aramayın.

Bu gezi TURSAB A Grubu Acentesi JJ Turizm (Tursab 8054) tarafından organize edilmektedir.