Güney Amerika Programı

Anasayfa » Güney Amerika Programı

Selamlar Gezginler

 

Gezi programımız aşağıdadır.

 

1.Gün 24 Mart Cuma / İSTANBUL - BOGOTA (KOLOMBİYA)

Bu sabah saat 06:00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali EJDER Turizm kontuarında yetkililer ile buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek THY’nin 09:00’daki direkt uçuşu ile Bogota (Kolombiya) yolculuğumuz başlıyor. Kolombiya yerel saati ile 14:25’de Bogota El Dorado havalimanına varacağız. Pasaport işlemleri vs zaman alacaktır tabii ki buna ilaveten yorgun olacağız ama Bogota’da çok zamanımız olmadığı için yerel rehberimiz tarafından karşılandıktan sonra özel aracımızla vakit kaybetmeden şehir turumuza başlayacağız.

İlk ziyaret noktamız dünyaca meşhur Monsarati Tepesi olacak. Burası Bogota’nın güzel manzarasını en iyi görebileceğimiz yüksek bir nokta. Füniküler ile bu tepeye çıkarak yukarda yer alan bir kiliseyi de ziyaret ederek fotoğraflarımızı çekeceğiz. Ardından vakit el verdikçe Bogota sokaklarında yürüyüş yaparak şehri tanımaya devam edecek ve turumuzun bitiminde otelimize döneceğiz.

Geceleme Bogota’da otelimiz best Western Parque 93’de.

 

2.Gün 25 Mart Cumartesi / BOGOTA - LİMA – ICA (HUACCACINA VAHASI)

Bu sabah erkenden özel aracımıza binerek havalimanına doğru yola çıkacağız. Evet Kolombiya biraz kısa oldu ama biliyorsunuz bu tur esasen Peru, Bolivya ve Şili turuydu; daha sonra operasyonel nedenlerle Air France yerine THY’ye geçtiğimiz ve THY Peru’ya direkt uçmadığı için Kolombiya’nın Bogota şehri ile başlamak durumunda kaldık. Ama kısa da olsa bir Kolombiya görmüşlüğümüz olacak. Aynı şey dönüşümüzdeki Arjantin Buenos Aires için de geçerli. Gezimizin bitiş noktasına en yakın THY uçuş noktası Buenos Aires olduğu için oradan dönüyoruz. Ancak burada çok birşey kaybetmiş olmayacağız. O gün içerisinde Buenos Aires’de görülmesi gereken önemli noktaların çoğunu göreceğiz. Neyse gelelim programa; Bogota havalimanına varışımızın ardından bagaj ve bilet işlemlerimizi yaparak pasaport kontrolünden geçiyoruz.  Yerel havayolları ile yaklaşık olarak 2,5 saatlik bir uçuşun (AVIANCA 06:25-09:35) ardından varış noktamız Peru’nun başkenti Lima’ya ulaşacağız.  Özel aracımız ile Pan American Karayolunu takip ederek, Güney Peru bölgelerine seyahatimizde Pasifik Okyanusu kıyılarını takip edecek ve Çöl coğrafyasına ulaşacağız. Yaklaşık 4 saat sürecek bu yolculuktan sonra, Paracas kentine ulaşacağız.

 

UNESCO dünya mirası listesindeki Paracas Milli Parkı gezimizi, deniz kıyısındaki bu şirin kentten başlatacağız. Kent Limanından Jet-botlar ile yapılan Isla Ballestas Adaları‘na 2 sürecek bir tura katılacağız. Bu tutumuz JET motorlu teknelerle ve tekneden inilmeden yapılıyor. Tekneden iniş yapmadan kıyıdan 45 dk açıkta yer alan kayalıklarda yaşayan binlerce deniz kuşu, fok, denizaslanı göreceğiz. Burası Peru’nun Galapagos‘u olarak biliniyor. Bu tur deniz tutanlar için biraz zorlayıcı olabilir. Tekne tutan ya da tutmayan herkesin metpamid tarzı bir mide bulantısı ilacı almasını tavsiye ederiz, biz biraz zorlanmıştık. Turumuzdan sonra, tekrar Paracas’a döneceğiz.

 

Daha sonra vakit kaybetmeden Huachahinca Vahası‘na geçeceğiz. Akşam yemeğini (dahil) otelimizde alacağız.

Güncelleme: Yoğunluğa göre bugün yada yarın Ica’da Buggy Çöl Safari de yapacağız 

Geceleme ICA‘da otelimiz DM Hoteles Massone’de.

 

3.Gün 26 Mart Pazar / ICA - LİMA (NAZCA CIZGILERI)

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Lima havalimanına hareketimizden önce sabah erken saatlerde 08:00 gibi bölgenin meşhur Nazca Çizgileri’ni görmek isteyen misafirlerimiz turumuzdaki tek extra ücreti ödeyerek bu uçuşu yapabilirler. Bu ilginç uçuş bazen 2, bazen 4 ya da 6 kişilik uçaklarla yapılıyor ve sıradaki uçuş için gelen uçağa bağlı. Bu uçuş bazı yolcularımızın ilgisini çekmezken bazıları da bu uçuş için Peru’ya geliyorlar.

 

 

Bu uçuşlarda kabin basıncı dengelemesi olmadığı için bazen katılanlar etkileniyorlar ve uçuş sonrası kusma vs olabiliyor. Buna benzer nedenlerle çok ilginizi çekmiyorsa katılmayabilirsiniz. Tüm katılımcılarımıza hitap etmemesi nedeniyle Tur paketimizin içerisine dahil etmeyerek bunu İlave bir servis olarak sabah erken saatlerde sunmak istedik. Bu uçuş 1,5 saat sürmekte ve ücreti 190 USD. Bu ücret orada bu küçük uçak şirketlerine ödenmektedir ve net bilet ücretidir, acenta için kar maksatlı yapılmamaktadır.

Lima’ya doğru yola çıkıyoruz akşam saatlerinde Lima’ya ulaşıyoruz.

Geceleme Lima’da otelimiz Exe Hotel Miraflores’de.

 

4.Gün 27 Mart Pazartesi / LİMA ‘’KRALLAR ŞEHRİ ‘’

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Lima, diğer adıyla; Krallar Şehrini keşfetmeye başlıyoruz. Şehir turumuz San Martin Meydanı’ndan başlayacak. San Martin adına yapılmış meydanda fotoğraflarımızı çektikten sonra Unique caddesi üzerinden yürüyerek Plaza de Armas Meydanı‘na ulaşacağız. Yürüyüş yolumuz üzerinde mutlaka görülmesi gereken bir yapıyı da göreceğiz burası barok sitili ile 1536 yılında yapılmış olan La Merced Kilisesi. Ardından Ana meydana ulaşarak Başkanlık Sarayı, Belediye Binası, Hükümet Sarayı ve Şehir Katedrali’ni göreceğiz.  Ardından yürüyüş turumuza devam ederek San Francisco Manastırı‘na gideceğiz.

Yolumuz üzerinde eski tren istasyonu ve Güney Amerika’nın en eski kafeteryalarından birisini göreceğiz. San Francisco Manastırındaki gezimizde tarihi bilgiler alacak ve Catacomb denilen yer altı dehlizlerini gezeceğiz. Kutsal kişiler ve Azizlerin mezarlarının bulunduğu bu yeri de gördükten sonra turumuza Öğle yemeğimizi (Dahil) almak üzere Miraflores bölgesiyle devam edeceğiz. Burası Lima’nın en işlek ve modern semtlerinden ilkidir.

Yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra ünlü Aşıklar Parkı ve Pasifik Okyanusu kıyısında vakit geçireceğiz. Kennedy Parkınıda turumuz esnasında göreceğiz. Turumuzun sonunda Miraflores bölgesine döneceğiz.

Geceleme Lima’da otelimiz Exe Hotel Miraflores’de.

Yarın başlayacak olan Amazon konaklamaları için bazı özel uyarılarımız var; bu hazırlıkları geceden yapmanız gerekiyor

Puerto Maldona’da ya varışta valizlerimizi yerel acentamızın valiz odasına bırakıp , yanımıza sadece ordaki kalış süremiz boyunca gerekli olacak kıyafetleri alacağız. Konaklama yapacağımız Lodge’a tekne ile gideceğimiz için büyük ve orta boy valizlerimizin taşınması mümkün olmamaktadır. Sırt çantasına almanız gereken eşya ve malzemeler alttaki gibidir.

 • En az 2 pantolon -En az 3 t-shirt (Mümkünse 2 ‘si ince ve uzun kollu). En az 3 çorap ve iç çamaşırı (Havanın sıcak olması, yağmur ve çamurlu arazi şartları nedeniyle)
 • Sinek ilacı veya bilekliği ( Bölgede çok fazla sinek bulunmaktadır )
 • Uzun kollu ince gömlek veya t-shirt (Sineklere karşı ). Kısa kollu kıyafetlerle sinek ısırıklarına maruz kalabiliriz.
 • Güneş gözlüğü, şapka, güneş kremi (Sıcak ve nemli havaya karşı önlem)
 • Yağmurluk veya şemsiye (Amazon yağmurları çok fazla olabiliyor)
 • Dayanıklı ve kapalı yürüyüş ayakkabısı (Yürüyüş turlarımızda Lodge’umuzda bulunan lastik çizmeleri kullanacağız)
 • Terlik ,sabun ,ıslak mendil.
 • Olası böcek ve sinek ısırıklarına karşı ilaç
 • Kullandığınız günlük ilaçlar
 • Boş su şişesi (Kalacağımız Lodge ‘da temiz bizdeki damacana sulardan doldurmak için)
 • El feneri (Geceleri genelde akşam saat 20:00’dan sonra elektrikler kesilmektedir. Bölgeye elektrik kısıtlı ulaşmaktadır). Elektrik günün belli saatlerinde verilmektedir.
 • Telefon şarj etmek için Powerbank (Telefon şarj deposu)
 • Odalarda kesinlikle açıkta meyve ve yiyecek bulundurmamalıdır. Odalarda yemek yenilmemelidir.
 • Aksi halde karınca veya böcekler gelebilmektedir.
 • Çöp ve kirli kıyafetler için yedek poşet.
 • Orman yürüyüşlerinde kesinlikle sessiz olmak gerekmektedir.Aksi halde doğada bulunan göreceğimiz bazı hayvanların uzaklaşmasına sebep olabiliriz.
 • Orman yürüyüşlerinde bölgede bulunan hayvanlara kesinlikle yiyecek verilmemelidir.
 • Doğal ortama çöp, izmarit gibi maddeleri kesinlikle bırakmamalıyız. Yanımıza alacağımız çöp poşetlerini kullanmalıyız.
 • Bölgede yapacağımız turlar esnasından hiçbir bitki ve ağaç türüne dokunmamalı ve meyvelerden yememeliyiz.
 • Yerel Rehberlerinizin veya tur liderinizin belirttiği bölgeler dışında kesinlikle yalnız gezmeyiniz.
 • Musluk sularından kesinlikle içmeyiniz.
 • Diş fırçanızı ve macunuzu kesinlikle açıkta bırakmayınız

 

5.Gün 28 Mart Salı / LIMA - PUERTO MALDONADO - AMAZON

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben özel aracımızla Lima havalimanına hareket edeceğiz. Buradan Yerel hava Yolu ile Amazon Ormanları kenti olan Puerto Maldonado’ya uçak ile 1,5 saatlik bir yolculuğumuz (LATAM 10:00-11:40) olacak. Varışı takiben havalimanında karşılanacak ve küçük bir nehir limanı olan Capitania’ya transfer olacağız.

Bavullarımız bu noktada kalacak; yanımıza 2 gece boyunca yeterli olacak sırt çantası alacağız. Diğer eşyalarımızı limana gelmeden yerel acentamızın muhafaza odasına emanet edeceğiz. Daha sonra, motorlu tekne ile yola çıkacak ve Madre de Dios Nehri’nde gerçekleştireceğimiz yolculuğumuza başlayacağız. 45 dk’lık yolculukta, capibaralar, kaymanlar, kaplumbağalar, balıkçıllar, karabataklar ve daha pek çok hayvan türünü gözlemleme şansı elde edeceğiz. Yolculuğun sonunda, lodgelarımıza varıp girişimizi yapacağız.

Odalarımıza yerleştikten sonra, kısa dinlenmeyi takiben, hava kararırınca – Cayman (küçük timsah) izleme turu yapacağız. Cocha Caiman isimli küçük göle gidecek ve burada siyah kayman ve beyaz kaymanların birçok örneğini görebileceğiz. Turun bitişini takiben otelimize döneceğiz.

Akşam yemeği (Dahil) ve konaklama Corto Maltes Amazonia Lodge’da.

 

6.Gün 29 Mart Çarşamba / TAMBOPATA MİLLİ PARKI - SANDOVAL GÖLÜ

Erken kahvaltı sonrası tam gün sürecek, Tambopata Milli Parkı turumuz yapmak üzere nehirde kanolar ile yolculuğumuza başlayacak, Sandoval Gölü‘ne ulaşıp Amazon Yağmur Ormanları doğal yaşamını yerinde inceleyeceğiz.

Öğlen yemeği için (Dahil) yeniden otelimize dönecek yemek sonrasında yeniden kanolarımızla göle ve nehre çıkacağız; Shringo bölgesindeki gözetleme Kulesi ziyaret edileceğiz; renkli papağanlar da göreceğimiz vahşi yaşam örnekleri arasında olacak. Tur bitimi otelimize dönüş ve serbest zaman.

Akşam yemeği (Dahil) ve Geceleme Corto Maltes Amazonia Lodge’da.

 

7.Gün 30 Mart Perşembe / PUERTO MALDONADO - CUZCO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, konakladığımız nehir bölgesinden yine kanolar ile Puerto Maldonado merkeze hareket edeceğiz. Teknelerden sonra, eşyalarımızı teslim alıp kısa serbest zaman verip (zaman el verirse Yerel Pazar gezebiliriz) daha sonra iç hat uçuş ile Peru’nun ilk başkenti Cuzco yolculuğumuz başlayacak (LATAM 12:30-16:15).

Cusco, deniz seviyesinden 3000 m yükseklikte olan bir yerleşim yeri ve yüksek irtifalı yerleşim yerlerinin bu geziden başladığı nokta burası olacak. Yükseklik bazı arkadaşlarımızı etkileyebilir ama bu etkilenmenin yaşla, kilolu yada fit olma ile vs ilgisi yok. Daha önceki gezimizde çok fit ve genç olanlar etkilenirken yaşı fazla yada kilosu olanların hiç etkilenmediğini gördük. Özetle sizin ne kadar etkileneceğinizi orada görebileceksiniz ancak. Yüksekliğin etkisini azaltmak için Koka yaprağı çiğnemek gibi tavsiyeler var bu konularda size yardımcı olacağız. Yüksek irtifada olduğumuz yerlerde alkol alımını çok sınırlı tutmanızda çok fayda var. Tabii ki Peru milli içkisi Pisco Sour içeceğiz ama içeceğiniz her extra içkinin kendinizi +1000 m daha yüksek irtifada hissettireceğini unutmayın.

Varışımızı takiben otelimize transfer edileceğiz, kısa bir dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacak. Korikancha Tapınağı, Eski Katedral Meydanı, Cuzco Yerel Marketi görülecek yerler arasında olacak. Turumuz sonrası serbest saatlerimiz olacak. Bu sırada Alpaka yününden yapılan kazak, panço, atkı vs alabilirsiniz ama özellikle Baby Alpaka yünü ile yapılan ürünlerin fiyatları oldukça yüksektir bilginiz olsun.

Akşam yemeği (Dahil) ve geceleme otelimiz Monasterio San Pedro’da.

 

8.Gün 31 Mart Cuma / MACHU PICCHU

Bugün çok erken saatlerde uyandıktan sonra hızlı bir şekilde kahvaltımızı yapıyor ve birçoğumuz için bu geziye katılma sebebi olan hayallerimizi gerçeğe dönüştürecek günümüze başlıyoruz. Yürüyüş ayakkabılarınız, güneş kremi ve şapkalarınız hazır bulunmalı.

Dünya’nın 7 harikasından biri olan Machu Picchu turumuz tam gün sürecek ve Inkaların izinde keyifli bir gün geçireceğiz. İlk olarak otelimizden ayrıldıktan sonra aracımızla 1,5 saatlik bir yolculukla Ollaytaytambo tren istasyonuna giderek Peru Demir Yollarının tarifeli tren seferine kayıt ve giriş işlemlerimizi gerçekleştireceğiz.

Buradan tren ile 1,5 saatlik bir yolculuk ile efsanevi Machu Picchu dağının eteklerinde kurulmuş olan Aguas Calientes kasabasına varıyoruz. Buradan shuttle araçlar ile yukarı tırmanacağız.

Yaklaşık 25 dk bu yolculuğu yaptıktan sonra nihayet Machu Picchu Antik kentine ulaşacağız. Dopdolu birgün bizleri bekliyor olacak. Incaların son kralı Pachacutec tarafından MS 1450 yılında yapım emri verilen bu kentte birbirinden ilginç hikayeleri dinleyerek gezimizi yapacağız.

Yerel rehberimiz bizleri Machu Pichhu’nun tarihi ve mimarisi hakkında detaylı şekilde bilgilendirecek. Bu doğa harikası Antik kent içerinde enerjiyi hissetmeniz ve vakit geçirebilmeniz için serbest saatlerimiz olacak. Turumuzun ardından tekrar araçla Aguas Calientes’e ineceğiz ve burada tren kalkış saatimize kadar öğle yemeğimizi alıyoruz.

Akşam saatlerinde geldiğimiz rotanın tersini yaparak tren ile Ollantaytambo ve araç ile Cusco’ya devam edeceğiz.

Geç saatlerde varışımızla birlikte odalarımıza çıkıyoruz.

Geceleme otelimiz Monasterio San Pedro’da.

 

9.Gün 1 Nisan Cumartesi / CUZCO-PUNO - TİTİKAKA GÖLÜ

Kahvaltının ardından karayolu ile Puno şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca fotoğraf molalarımız olacak, bunların en önemlisi Laraya Geçiti. Burası 4400 m irtifada ve benim yükseklikten tek etkilendiğim yer burası olmuştu. And Dağları yolunu takip edip köylerden geçerek ilerleyeceğimiz bu geçit aynı zamanda tüm gezinin en yüksek noktası olacak ve neyseki maksimum yükseklikteki zaman çok uzun sürmeyecek.

Öğleden sonra Puno’ya varışımızı takiben , otelimize yerleşeceğiz ve Titikaka Gölü üzerindeki İnka kültürünü temsil eden Uros Adası tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak bölgede bilinen bir noktadır.

Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz ve akşam yemeği (Dahil) ve geceleme otelimizde.

10.Gün 2 Nisan Pazar / PUNO – LA PAZ - BOLİVYA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Bolivya sınırına doğru yöneleceğiz, yaklaşık 2.5 saatlik bir yolculuk bizi bekliyor. Desaguadero sınır kapısına ulaştıktan sonra Peru’dan çıkış ve Bolivya ya giriş işlemlerimizi yapacağız. Bu işlemler biraz zaman alabilir. Pasaport kontrolünden sonra Bolivya tarafında bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşacak ve La Paz şehrine doğru yola çıkacağız.

Yolumuz üzerinde Tiwanaku Antik Kenti ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Bolivya’nın ve hatta Güney Amerika’nın en eski uygarlıklarından olan Tıwanaku Uygarlığının Antik Kenti UNESCO’nun koruma altında.  Bu bölgede bulunan 3 ayrı tapınağı ziyaret ettikten sonra tekrar aracımıza binerek La Paz şehrine yola devam edeceğiz. Varışımızın ardından otelimize geçiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.

Akşam yemeğini (Dahil) otelimizde alacağız. Geceleme otelimiz La Casona Boutique Hotel’de.

 

11.Gün 3 Nisan Pazartesi / LA PAZ ŞEHİR TURU - MOON VALLEY

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben La Paz şehir turunu yapacağız. İlk olarak şehrin daha aşağı kısmında bulunan Ay Vadisi bölgesine gideceğiz. Toprak yapısında bulunan kil ve kum karışımından dolayı tıpkı peri bacalarını andıran bir görünüme sahiptir. Fotoğraflarımızı çektikten sonra şehir turumuza ana meydan ve kent merkezi ile devam edeceğiz.

Şehrin yüksekte oluşundan dolayı ve aynı zamanda trafiği azaltmak için kurulan ve toplu taşıma olarak da kullanılan teleferikler ile panoramik bir gezi yapmayı da ihmal etmeyeceğiz. Biliyorsunuz şehirlerin yüksek kısımlarında genellikle zenginlerin evleri bulunur, La Paz’da bu durum tam tersi; Yükseklik insanı olumsuz etkilediği için bu defa varoşlar şehrin üst kısımlarında, zenginlerin evleri şehrin alt kısımlarında yer alıyor.

Turumuzun son durağında ünlü Cadılar Pazarı‘nda yürüyüş yaparak cadde ve tarihi hakkında bilgiler alacağız. Turumuzun bitiş noktası ise barok sitili mimariyle inşa edilmiş San Francisco Kilisesi olacak. Yürüme mesafesinde olan otelimize geçerek dinlenmek üzere odalarımıza çıkacağız.

Geceleme otelimiz La Casona Boutique Hotel’de.

 

12.Gün 4 Nisan Salı / LA PAZ – UYUNI SALAR (TUZ GÖLLERİ)

Alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden çok erken çıkıp Uyuni Salar (Tuz Düzlükleri) olarak adlandırılan eşsiz bölgeye doğru için özel otobüsümüz ile 8 saatlik bir yola çıkacağız.

Yolumuza devam ettikçe arazi koşulları ve manzara karşısında etkileneceksiniz. Tuz rengi Beyaz artık yavaş yavaş her yanımızı saracak. Uyuni bölgesine varışımızın ardından bölge atmosferine uygun ve büyük bölümü Tuz’dan yapılmış olan otelimize ulaşıp, Salar Uyuni bölgesinin keyfini yaşamaya başlıyacağız.

Akşam yemeğini (Dahil) otelimizde alacağız. Geceleme  Uyuni otelimiz Jardines del Sal’da.

 

13.Gün 5 Nisan Çarşamba / CALAMA (ATACAMA ÇÖLÜ) – SANTIAGO de CHILE UCUSU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, eşyalarımızla çıkış yapacağız Turumuzda 4×4 jeepler ile Atacama Çölü‘nde ilerleyeceğiz. Tuz gölleri ve Volkanik tepeleri görerek tüm gün arazide yol alacağız bu ıssız ve ilginç coğrafyada farklı bir gün bizleri bekliyor olacak.

Buraya (Uyuni Salar) yağmurlu dönemde (Kasım-Nisan) Tuz Gölü, yağmursuz dönemde (Mayıs-Ekim) Tuz düzlükleri adı veriliyor. Uyuni Salar, çevresinde meşhur bazı ziyaret noktalarımız olacak. Bunlardan bir tanesi Dakar Rallisi‘nin parkur startı verildiği anıt-kapı, bir diğeri ise dev kaktüsleri göreceğimiz Kaktüsler adası olacak. Tuz Gölü’nde gezerken giyeceğimiz çizmeleri acente verecek.

Turumuz esnasında bolca fotoğraf çekeceğiz, son bölümde öğle yemeği (Dahil) molası verip, turun sonunda Bolivya-Şili kara sınırına doğru yola çıkacağız.

Şili’ye geçişimizi Ollogue sınır kapısından yapacağız. 4×4 jeepler ile olan keyifli yolculuğumuz sınıra kadar yaklaşık 3 saat sürecektir. Burada Bolivya çıkış ve Şili giriş işlemlerimizi tamamlayacağız. Yine sınır işlemleri vakit alabilir tabii ki.

Şili tarafında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Santiago şehrine uçuşumuzu gerçekleştirmek için Calama havalimanına transfer olacağız. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçuştaki yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun (JETSMART 19:54 – 21:58) ardından Şili’nin başkenti Santiago’ya varacak ve bizi bekleyen özel aracımız ile buluşarak ve otelimize transfer olacağız.

Geceleme Santiago otelimiz Novapark Hotel’de.

 

14.Gün 6 Nisan Perşembe / SANTIAGO DE CHILE

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından tur aracımız ve yerel rehberimiz ile şehir turumuza başlayacağız. Tur esnasında ilk olarak şehrin en yüksek noktası olan San Cristobal tepesine doğru ilerleyeceğiz. Bellavista semtinde bulunan bu tepeye funiküler ile çıkacağız. Burada Azize Meryem Kilisesi‘ni ve heykelini ziyaret ettikten sonra kısa bir serbest zaman vereceğiz.

Serbest zamanımızın ardından tekrar funiküler ile aşağıya indikten sonra, şehrin tarihi binalarının ve meydanının bulunduğu bölgeye doğru ilerleyeceğiz. Bu bölgeye varışımızda öğle yemeğimizi almak üzere dünyaca ünlü Centro Mercado Pazarında güzel bir restoranda yerimizi alıyoruz. (Dahil) Şili , Norveç’ten sonra en büyük somon üreticisi ülke. Menüde ise ilk olarak pisco sour kokteyllerimizi tadacak, sonrasında deniz ürünlerinden oluşan menümüzü aldıktan sonra buradan ayrılacağız.

Parlemento Binası, Plaza de Armas (Ana Meydan), Şehir Katedrali görülecek yerler arasında olacak. Daha sonra ise 1973 yılında Şili’nin tarihini değiştiren olaya tanıklık eden La Moneda (Başkanlık Sarayı) ziyaretimiz olacak. İlk inşa edildiğinde darphane olarak kullanıma açılan La Moneda Sarayı 1846 yılından itibaren Başkanlık Sarayı olarak hizmet vermeye başlamış. 1970 yılında Şili Başkanı olarak seçilen Salvador Allende , 1973 yılında Pinochet’in ABD yardımıyla gerçekleştirdiği askeri darbeyle görevinden alınmak istenmiş. Teslim olmayı kabul etmeyen ve ancak demokrasiyle görevini bitirmek isteyen Allende, Amerikan savaş uçakları tarafından La Moneda Sarayındaki odasında bomba ile öldürülmüş. Daha detaylı bilgilendirmeleri ve ölümün perde arkasındaki farklı gerçekleri de rehberimiz sizlere aktarıyor olacak. Turumuzu da sonlandırmadan önce şehrin yeni kurulan bölgesinde yer alan Atatürk rölyefini ziyaret etmek üzere aracımızla Las Condes semtine doğru ilerleyeceğiz. Rölyefi ziyaret edip fotoğraflarımızı çektikten sonra otelimize transferimiz yapılacak.

Geceleme Santiago otelimiz Novapark Hotel’de.

 

15.Gün 7 Nisan Cuma / SANTIAGO DE CHILE - BUENOS AIRES - (ARJANTIN) - ISTANBUL

Sabah çok erken saatlerde havalimanına gitmek üzere otelimizden ayrılacağız. Havalimanına varışta bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından yerel havayolları ile Arjantin’in başkenti Buenos Aires uçuşumuzu yapmak üzere uçağımıza geçeceğiz (SKY AIRLINES 05:30 – 08:30) Buenos Aires’e varışımızın ardından yerel rehberimiz tarafından karşılanacak ve tur aracımız ile şehir turumuza başlayacağız.

Şehir turumuza Plaza Mayor ziyaretimizi yapacağız. Sonrasında Arjantin, Şili, Peru gibi ülkelerin kurtarıcısı olarak bilinen San Martin’in anıt mezarının bulunduğu şehir katedralini göreceğiz.

Buenos Aires’in en ünlü semti olarak bilinen La Boca mahallesini görmek üzere turumuza devam edeceğiz. Sokaklarında Tango yapan çiftleri görebileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz, ya da bir şeyler atıştırabileceğiniz güzel bir fırsat olacak. Aynı zamanda burada Boca Juniors takımının stadyumu da bulunuyor. Burada biraz vakit geçirdikten sonra Rio de La Plata nehrinin ağzı olarak bilinin La Boca semtine de ismini veren bölgeyi göreceğiz.

Sıradaki durağımız çok genç yaşta hayatını kaybeden Eva Peron’un mezarı olacak. Burası Recoleta olarak bilinen sanat eserleri ve heykellerle donatılmış bir mezarlık. Aynı zamanda Moskova mezarlığından sonra dünyada bilinen ve ziyaret edilen , paha biçilemez eserlerle ve ünlülerle dolu bir mezarlık olması ile ünlü.

Turumuza devam etmek üzere 19 yüzyılda dünya zenginlerinin yaşadığı Palermo semtini aracımız ile gezeceğiz. Buenos Aires’in simgelerinden biri olan Floralis de Genrica olarak da bilinen metal çiçeği de ziyaret edip fotoğraflarımızı çektikten sonra havalimanına doğru devam edeceğiz. Varışta bagaj ve bilet işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra pasaport kontrolünden geçerek THY tarifeli seferi ile (7 Nisan’ı 8 Nisan’a bağlayan gece 00:05’de İstanbul yolculuğumuza başlamak üzere uçağımızın kapısına geçeceğiz.

Geceleme uçakta.

 

16.Gün 8 Nisan Cumartesi / İSTANBUL varış

İstanbul havalimanına akşam saatlerinde (22:50) ulaşıyoruz ve güzel anılarla dolu turumuz son buluyor

 

Ücrete Dahil Olanlar

THY ile

 • İstanbul – Bogota ve Buenos Aıres İstanbul arasında THY ile yapılacak ekonomi sınıfı direkt uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.

Yerel havayolları ı̇le

 • Bogota-Lima
 • Puerto Maldonado-Cusco
 • Calama-Santıago
 • Santiago-Buenos Aires arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri

Konaklamalar

 • Bogota (1 gece)
 • Ica (1 gece)
 • Lima (2 gece)
 • Puerto Maldonado (2 gece)
 • Cusco (2 gece)
 • Puno (1 gece)
 • La Paz (2 gece)
 • Uyuni (1 gece)
 • Santıago (2 gece) toplam 14 gece 3*-4* ve butı̇k otellerde oda kahvaltı konaklama

Tren ile

 • Macchu Picchu lüks tren bileti / Macchu Picchu ören yerı̇ gezisi
 • Peru Rail Firması ile Machu Picchu gidiş dönüş lüx tren bileti

Tekne ile

 • Uros Adası tekne turu (Titikaka Gölü)
 • Ballestas Adası tekne turu

ayrıca

 • 4×4 jeepler Uyuni Salar turu
 • Şehirlerarası araç yolculukları
 • Özel araçlarla havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Bölgedeki şehir turları,
 • Tüm Örenyeri, müze giriş biletleri
 • Ejder Turizm türkçe rehberlik hizmeti ve bölgedeki lokal rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sağlık sigortası (Seyahat başlangıcından bitimine kadar geçerlidir)

 

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı 150 TL
 • Programda açıkça belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile dahil yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
 • Tüm yerel servis bahşişleri (tüm yerel rehberler, tüm otobüs şöförleri, garsonlar ,komiler, bellboylar içindir ve 200 USD kişi başı olarak alanda toplanılacaktır) Güncelleme: Acente ile yapılan görüşme sonrası bahşişler 150 USD’a indirilmiştir.
 • Katılmak istenirse Nazca Çizgileri Uçuşu (190 USD)