Antakya Gastronomi Gezisi

Anasayfa » Antakya Gastronomi Gezisi

 

Antakya Gastronomi ve Çevre Gezisi

19-22 Mayıs

Bu Pandemi bitecek gibi görünmediği için kurallar dahilinde gezmeye devam ediyoruz. Eğer siz de bizim gibi sıkıldıysanız ve gezmek istiyorsanız bu gezi belki de size göre.

Bu defa biraz yeme-içme ağırlıklı bir gezi yapacağız, tabii ki birçok yeni yer de göreceğiz. Gezimiz Gastronomi ağırlıklı olduğu için yemekler geziye dahil edildi ve çok özel yerler seçildi. Tabii ki otelimiz de çok güzel bir atmosfere sahip yine.

1.GÜN (19 Mayıs Çarşamba 2021)

Belirlenen yerde buluşma sonrası acentenin otobüsü ile Ankara-Antakya arası ulaşımımız başlayacak. Akşam üzeri Antakya’da olacağız. Antakya merkezdeki Savon Otel’e yerleşme sonrası kısa bir gezimiz olacak merkezde.

Konaklama; Savon Otel’de.

2.GÜN (20 Mayıs Perşembe 2021) Samandağı

Tarihi Sabunhane’den otele dönüştürülen ve Antakya’nın en iyi oteli olan Savon Otel’in avlusunda sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Samandağ için yola çıkıyoruz. Gün boyu sürecek olan turumuzda grubumuza profesyonel lisanslı rehberimiz hizmet edecektir.

Hatay’ın Samandağ İlçesi’nde, Hz. Musa’nın toprağa diktiği asasının ölümsüzlük suyu sayesinde yeşermesiyle büyüdüğüne ve 3 bin yıllık geçmişinin olduğuna inanılan Hıdırbey Musa Ağacını ziyaret ettikten sonra Musa Dağı’na sırtını, Akdeniz’e yüzünü dönen, serin, bol oksijenli, kendine has özellikleri olan Vakıflı Köyüne gidiyoruz.

Vakıflı Köyü Türkiye’nin, bütün nüfusu Ermenilerden oluşan tek köyüdür. Köy ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Samandağ ve Çevlik’in manzarasına hakim görsel bir şölen yaşayıp, engin maviliklere doyduktan sonra İ.Ö.1’nci yüzyılda yapılmış olan Titus Tüneline gidiyoruz.

Ören yeri içerisinde Titus tüneli haricinde kaya mezarları ve beşikli mağara ziyaret edeceğimiz en önemli ve dikkat çekici yerler arasındadır. St.Pol limanı ve Çevlik sahilleri görüldükten sonra Antakya merkeze dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Otele girmeden önce grubumuz için akşam yemeği organize ettiğimiz Anadolu Restaurant’a geçip Fellak Köftesi, Biberli Ekmek, Tepsi Kebabı, Kağıt Kebabı gibi leziz Antakya lezzetlerini tadacağız.

Konaklama Savon Otel

3.GÜN (21 Mayıs Cuma 2021) Antakya

Kahvaltımızı yaptıktan sonra bugün Antakya gezisi gerçekleştireceğiz. Antik döneme ait eserlerin sergilendiği bir sanat müzesi olan Antakya Mozaik Müzesine ziyaret edip müze bünyesindeki mozaikler ve tarihi eserler görülüp hakkında bilgi edindikten sonra Antakya’nın en önemli ikonu olan doğal bir mağara olup eklemelerle kiliseye dönüştürülmüş St. Pierre Kilisesine gidiyoruz.

Geziler esnasında vakit buldukça Biberli Ekmek, Bici Bici, İçli Köfte, Kaytaz Böreği, Meyan Şerbeti gibi yerel lezzetlerin tadına bölüşerek bakacağız. O kadar çok yerel Antakya lezzeti bulunuyor ki akşam yemeğine de tok oturmamak için bazı şeylerin sadece tadına bakıp geçeceğiz.

Üç Semavi Dininin birleştiği bir yer olarak bilinen Antakya’da göreceğimiz diğer yerler sırasıyla Ulu Cami ve 1900 yılında ibadete açılan Ortodoks Kilisesi’dir. Kültür gezimizi tamamladıktan sonra yerelliği daha yakından hissedebilmeniz için Antakya’nın sokakları, tarihi çarşıları ve dükkanları gezilecek.

Bu sırada şehrimizde bulamayacağımız; tam organik Defne Sabunu, Zahter, Nar Ekşisi, Peynir gibi şeyleri satın alabileceğiz.

Çarşı gezmemiz esnasında Künefe’nin nasıl yapıldığını görecek ve yapılan künefeden yeme şansımız olacak. Yine bir gün önce olduğu gibi otele geri dönmeden önce Antakya’nın en meşhur restaurantı olan Konak Restaurant’ta grubumuza ayırılmış olan özel masamızda Abugannuch, Lübnan Cevizli, Zetin Salatası, Tarator, Tebbule, Muhammara, Fettush Salata, Çiğ Köfte, Rol Sucuk, Konak Oruk, Halep Kebap, Kepse Pilavı gibi Antakya mezeleri ve kebaplarına doyacağız.

Konaklama Savon Otel’de.

4.GÜN (22 Mayıs Cumartesi 2021)

Kahvaltı sonrası yine acentemizin otobüsü ile Ankara’ya yolculuğumuz başlayacak. Akşam üzeri Ankara’da olacağız ve gezimiz son bulacak.

Tur Fiyatına dahil olanlar

Ankara-Antakya gidiş-dönüş otobüs ile ulaşım.

3 gece konaklama

3 gün sabah kahvaltısı

2 öğle yemeği

2 akşam yemeği

Geziler esnasındaki yemek tadımları

Tüm transferler

Samandağ gezisi

Antakya gezisi

Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri

Seyahat sağlık sigortası

Profesyonel lisanslı türkçe rehberlik hizmeti

Tur fiyatına Dahil olmayanlar

Yemeklerde alınacak içecekler

Gezi Ücreti

3.400 TL (İki kişilik odada kişi başı)

Özel statüdeki otellerdeki oda sayısının sınırlı olması nedeniyle Single konaklama imkanı yoktur.

Farklı bir şehirden katılmak istiyorsanız lütfen istekte bulunun. Aracınızla gelerek bizimle Antakya’da buluşabilirsiniz ancak ulaşım farkı düşülmez.

Gezi Kontenjanı

Gezi kontenjanı 16 kişidir.

Gezimiz 14 yaş üzeri için uygundur.

Rehberimiz

Daha önce de birçok gezimizde bizimle birlikte olan Gezgin Çift Neslihan ve Orkun Özkaya bu gezimizde de bize rehberlik yapacaktır. Ayrıca bölgede bölgede uzman yerel profesyonel bir rehberimiz daha olacaktır.

Neden Nisan ayı

Biliyorsunuz Antakya bahar ayları itibarı ile yüksek sıcaklar başlıyor. Bu nedenle Mayıs ayı ideal bir zaman.

Gezinin temposu da yüksek olduğu için 20 derece ya da hemen üzerinde seyreden Mayıs ayını gezi için uygun bulduk.

Yağış ortalaması da Mayıs için neredeyse yok seviyede.

Oteller

Eski bir Sabunhane’den otele çevrilmiş olan bu nedenle tarihi bir dokuya sahip olan otelimiz Antakya’nın en iyi oteli denilebilir rahatlıkla.

Aracımız

Covid 19 tedbirleri çerçevesinde geziler katılım sayısından en az %50 fazla kapasiteye sahip araç ile yapılacaktır.

Sizleri önemsiyoruz!

Aracımız, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.

Tüm araçlarda mesafeli oturma düzeni uygulanacaktır.

Yurt içi turlarda güvenli seyahat için yalnızca eşlerin veya aynı evde oturanların yan yana seyahat etmelerine izin veriliyor. Bu durumda araç kapasitesi %50’yi bir miktar aşabilmektedir.

Konuklarımıza günlük ateş ölçümü yapılacaktır.

Seyahat esnasında maske zorunluluğu olacaktır.

Otel odaları her gün temizlenecektir. Yemeklerde mesafeli düzen uygulanacaktır.

Gezimizde alınan sağlık ve seyahat önlemleri kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.

Kayıt sırasında HES kodunuz istenecektir.

Ödeme Planı

Kayıt esnasında ödemenin yarısının yapılması,  15 Nisan’a kadar ödemenin tamamlanması gerekmektedir.

Ödemenizi JJ Turizm’in TL hesaplarına EFT ile yapabilirsiniz.

Kredi Kartı ile ödemelerde taksit yapılmaz ve komisyon alınır.

Hesap Numaraları

JJ Turizm

Banka: Garanti Bankası

IBAN (TL): TR 66 0006 2000 0840 0006 2966 44

Geziden vazgeçme-katılmama / iptal-iade şartları

Gezinin başlamasına 7 gün kala 1.derece yakınlarınızın kaybı ya da yangın gibi Seyahat Sigortası’nda belirtilen ve kanıtlanabilen durumlarda Seyahat Sigortanız devreye girer, tam olarak gezi ücreti iade edilerek geziden ayrılabilirsiniz.

Bunun dışında iade yapılmaz.

Söz konusu tarihte seyahat yasağı gibi bir durumda gezi için yeni bir tarih belirlenecektir.

Geziye Katılım için

Lütfen 0 (532) 256 8331 nolu telefondan beni (Engin Ersöz) arayın ya da enginersoz@me.com’a mail atın ya da WhatsApp’dan yazın. Gezi katılımcı listesi oluştuktan sonra katılımcı listesini acenteye ileteceğim; acente size mail ve telefon yolu ile ulaşacak; gerekli belgeleri isteyecek ve ödemeleri nasıl yapacağınızı aktaracak.

Geziye katılmak isterseniz lütfen hızlı bir şekilde karar verin çünkü artırılamaz bir kontenjanımız var.

Lütfen direkt JJ Turizm’i aramayın.

Bu gezi TURSAB A Grubu Acentesi JJ Turizm (Tursab 8054) tarafından organize edilmektedir.